Klíma vybojoval stříbro na turnaji Světové tour!

19. 12. 2018

Tým Lukáše Klímy získal na čínském turnaji Qinghai Curling Elite stříbro a tím připisuje pro český mužský curling nejvyšší letošní úspěch na Světové tour.

Český tým hrající domácí soutěž pod názvem Sem Tam Brno se v mezinárodní konkurenci rozjel hned od začátku, když vyhrál tři utkání v řadě. Následně Češi třikrát prohráli, ale koncovka základní části se jim povedla a s bilancí pěti výher a tří porážek skončili v devítičlenném poli na druhém místě a postoupili do semifinále.

V playoff narazili čeští hráči na skotský tým Glena Muirheada. Ve vyrovnaném utkání šli Češi do posledního endu bez výhody za stavu 5:5, podařilo se jim však ukrást bod a tím vyhrát 6:5 a postoupit do finále.

Finálové utkání hrál český tým proti kanadskému celku, který skipuje Matt Dunstone. Kanaďané, kteří jsou držitelé dvou bronzů z juniorského mistrovství světa, prošli základní skupinou naprosto jednoznačně bez porážky. Finále se hrálo velmi vyrovnaně, v závěru Čechy čekala stejná situace jako v semifinále, tedy poslední end bez výhody za vyrovnaného stavu. Bohužel tentokrát byli úspěšnější soupeři, kteří skórovali a zvítězili poměrem 5:4.

V utkání o bronz Skotové porazili ruský tým Sergeje Gluchova.

 

 

Rozhovor s týmem

Jaké byly podmínky a organizace?
Hrálo se nám dobře. Led byl dobře čitelný a kameny nabroušené. Točily okolo 5 stop. Led byl připravený čerstvě na tuto soutěž, takže kvalita jak na mezinárodních mistrovských soutěžích. Organizace byla dobrá. Vše ve vzdálenosti do 3 minut pěšky.

Měli jste silný začátek turnaje, pak přišly prohry, ale nakonec jste to obrátili. Čím to bylo?
Silný začátek vystřidala krize z únavy. Sedmihodinový rozdíl znamenal neschopnost spát v noci a z toho pak vyčerpání organismu. Pak jsme se přizpůsobili a zase začali vyhrávat.

Jak jste spokojeni s výsledkem?
Spokojeni jsme velice. Bedna byla cílem a toho jsme dosáhli.

Dařilo se vám teď v extralize i v Číně. Znamená to, že už jste se sehráli?
Na poslední extralize jsme lehce změnili soupisku a ano, už si tým začíná sedat.

 


Druhé místo na turnaji Světové curlingové tour je letos nejvyšší dosažená příčka pro české mužské týmy. Do teď se nejdál dostal celek Karla Kubešky (Liboc), který získal čtvrté místo doma na Prague Classic. Mezi ženami je nejúspěšnější tým Anny Kubeškové (Liboc 3), který vyhrál turnaj WCT ve Wetzikonu. V mixed doubles se zatím nejvíc dařilo páru Paulová / Paul, který vybojoval stříbro na turnaji WCT v Oberstdorfu.

 

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024