Klíma ve čtvrtfinále v Perthu

6. 1. 2020

Aktuální mistři ČR v týmu skipa Lukáše Klímy hráli o víkendu turnaj Světové tour Perth Masters, ve kterém postoupili do čtvrtfinále.

Češi hned v prvním zápase překonali tým Brada Gushuea poměrem 6:3. Tito Kanaďané jsou držitelé zlata a stříbra z mistrovství světa, polovina týmu má i olympijské zlato. Český tým následně těsně porazil čtveřici skipa Camerona Bryce. Následovaly však dvě prohry se švédskými týmy – 1:4 s Magnussonem a 4:9 s Wranou. Naopak již po čtyřech endech při stavu 8:2 Češi překonali tým Glena Muirheada, což je vicemistr Evropy z roku 2017. Klíma a jeho tým si tedy připsal tři výhry a dvě porážky a z vyrovnané skupiny postoupili do playoff.

Ve čtvrtfinále se Češi potkali s týmem Rosse Whytea, kterého v říjnu v Champéry překonali. Ve Perthu se však dařilo víc Skotům, kteří vyhráli 8:5. Česká čtveřice zopakovala loňský postup a končí na dělené páté příčce.

Češi paradoxně překonali silnější týmy a víc jim daly zabrat ty papírově slabší. V rankingu Světové curlingové tour drží Gushue 6. příčku, Bryce je 31. a Muirhead 32. Naopak Magnusson je na 121. místě a Wranå až na 368. Pro doplnění, Whyte aktuálně drží 21. pozici a Klíma 73. příčku.

 

Rozhovor s viceskipem Jiřím Candrou

Čím to, že se papírově silnějšími týmy vám to šlo líp než se slabšími Švédy?
Skupina byla silná a dobrý výkon jsme předvedli ve většině zápasů. Mladí Švédové na nás nastoupili silně a my jsme neproměnili šanci uprostřed odskočit ve skóre. Led byl rychlý a kameny točily až 6 stop. Zájezdy bylo občas složité umístit za guardy, aniž bychom je neukázaly z druhé strany. Doufáme v podobný led i na WQE ve Finsku.

 
Hráli jste s Lukášem Klípou místo nemocného Marka Černovského. Jak si tato sestava sedla? 
Lukáš Klípa se zařadil na druhou pozici snadno a hrálo se nám příjemně. Jsme vděční, že byl tak narychlo ochotný jet s námi, když Marek onemocněl.
 
Jak jste spokojení s obhajobou čtvrtfinále?
S výsledkem jsme spokojeni středně. Tým Whyte jsme v této sezóně již porazili a tudíž jsme doufali v semifinále.
 
 


 
Tým Lukáše Klímy si na mistrovství Evropy vybojoval postup do zmíněné Kvalifikace o mistrovství světa (WQE), která začíná již za týden ve Finsku. Více na curling.cz/wqe2020
 
Turnaje Perth Masters se také zúčastnily týmy Davida Šika a Anny Kubeškové, které však ze základní části nepostoupily. Šik odehrál turnaj s bilancí 0:5 a Kubešková s bilancí 2:2. Je zajímavostí, že v utkání s Korejkou Gim soupeřkám došel čas, což se v historii turnaje (a tamního používání thinking time) údajně ještě nestalo.
 
 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024