Klíma ve čtvrtfinále v Perthu

6. 1. 2020

Aktuální mistři ČR v týmu skipa Lukáše Klímy hráli o víkendu turnaj Světové tour Perth Masters, ve kterém postoupili do čtvrtfinále.

Češi hned v prvním zápase překonali tým Brada Gushuea poměrem 6:3. Tito Kanaďané jsou držitelé zlata a stříbra z mistrovství světa, polovina týmu má i olympijské zlato. Český tým následně těsně porazil čtveřici skipa Camerona Bryce. Následovaly však dvě prohry se švédskými týmy – 1:4 s Magnussonem a 4:9 s Wranou. Naopak již po čtyřech endech při stavu 8:2 Češi překonali tým Glena Muirheada, což je vicemistr Evropy z roku 2017. Klíma a jeho tým si tedy připsal tři výhry a dvě porážky a z vyrovnané skupiny postoupili do playoff.

Ve čtvrtfinále se Češi potkali s týmem Rosse Whytea, kterého v říjnu v Champéry překonali. Ve Perthu se však dařilo víc Skotům, kteří vyhráli 8:5. Česká čtveřice zopakovala loňský postup a končí na dělené páté příčce.

Češi paradoxně překonali silnější týmy a víc jim daly zabrat ty papírově slabší. V rankingu Světové curlingové tour drží Gushue 6. příčku, Bryce je 31. a Muirhead 32. Naopak Magnusson je na 121. místě a Wranå až na 368. Pro doplnění, Whyte aktuálně drží 21. pozici a Klíma 73. příčku.

 

Rozhovor s viceskipem Jiřím Candrou

Čím to, že se papírově silnějšími týmy vám to šlo líp než se slabšími Švédy?
Skupina byla silná a dobrý výkon jsme předvedli ve většině zápasů. Mladí Švédové na nás nastoupili silně a my jsme neproměnili šanci uprostřed odskočit ve skóre. Led byl rychlý a kameny točily až 6 stop. Zájezdy bylo občas složité umístit za guardy, aniž bychom je neukázaly z druhé strany. Doufáme v podobný led i na WQE ve Finsku.

 
Hráli jste s Lukášem Klípou místo nemocného Marka Černovského. Jak si tato sestava sedla? 
Lukáš Klípa se zařadil na druhou pozici snadno a hrálo se nám příjemně. Jsme vděční, že byl tak narychlo ochotný jet s námi, když Marek onemocněl.
 
Jak jste spokojení s obhajobou čtvrtfinále?
S výsledkem jsme spokojeni středně. Tým Whyte jsme v této sezóně již porazili a tudíž jsme doufali v semifinále.
 
 


 
Tým Lukáše Klímy si na mistrovství Evropy vybojoval postup do zmíněné Kvalifikace o mistrovství světa (WQE), která začíná již za týden ve Finsku. Více na curling.cz/wqe2020
 
Turnaje Perth Masters se také zúčastnily týmy Davida Šika a Anny Kubeškové, které však ze základní části nepostoupily. Šik odehrál turnaj s bilancí 0:5 a Kubešková s bilancí 2:2. Je zajímavostí, že v utkání s Korejkou Gim soupeřkám došel čas, což se v historii turnaje (a tamního používání thinking time) údajně ještě nestalo.
 
 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024