Rozhovor: Klíma o MS 2023

10. 4. 2023

„Bohužel jsme nepodali výkon, jaký jsme si představovali.“ začíná hodnocení letošního MS v Kanadě skip českého týmu Lukáš Klíma. Naši reprezentanti po třech výhrách a devíti prohrách obsadili celkové 10. místo. Zlato na šampionátu poprvé od roku 2009 získal tým Skotska. 

 

Jak se vám na turnaji hrálo?
Klíma: Bohužel jsme nepodali výkon, jaký jsme si představovali. Led mnohem více než obvykle trestal naše rozdíly v technice a celkově nekonzistentnost v odhozech, takže jsme některé zápasy bojovali více sami se sebou než se soupeřem.

Jak hodnotíte umístění v turnaji?
Klíma: 10. místo a jen tři výhry jsou určitě zklamání. Věřili jsme ve zlepšení loňského výsledku (5 výher a 9. místo). Umístění ale odpovídá naší předvedené hře.

Co považujete za nejtěžší zápas MS?
Klíma: Nám nejvíce nevyšel zápas se Švédy. Vůbec jsme si neškrtli. Většinu turnaje hráli nejlépe. Pak ale pokazili zápas se Švýcary a úplně Edinovi (skip švédského týmu, pozn. red.) odešlo sebevědomí a konec turnaje jim nevyšel.

Který zápas jste naopak hráli nejlépe?
Klíma: Zápas s Nory byl jeden z našich nejlepších. Celou dobu jsme se tahali a velkou část zápasu soupeře i dost tlačili. Jestli se můzeme vymlouvat, že nám chybělo v některém zápase trochu štěstí, tak to bylo určitě v tomhle zápase.

Jaká byla kvalita ledu? V některých zápasech se zdálo, že s ním hráči bojují…
Klíma: Už jsem to trošku naznačil výše. Led byl velmi kvalitní. Předvídatelný, rychlý, konzistentní od prvního endu do extraendu. Ale současně strasně moc přísný a trestající každý drobný rozdíl v odhozu. Obecně led Davea Merklingera je hodně ‘weight sensitive’. Rychlé hity jezdí úplně rovně, draw točí hodně a každý metr rozdílu na váze znamená, že se kámen chová úplně jinak. Dal se na tom hrát super curling a zahrát jakýkoli shot, ale taky jsi mohl hrát celkem dobře a přitom míjet i jednoduché kameny, protože jsi hodil o půl vteřiny jinou váhu nebo release byl neznatelně jiný než u předchozího kamene.

 

0WMA3054 CR2 ss
BKT Tires & OK Tire World Men’s Curling Championship © WCF / Steve Seixeiro

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024