Rozhovor: Klíma o MS 2023

10. 4. 2023

„Bohužel jsme nepodali výkon, jaký jsme si představovali.“ začíná hodnocení letošního MS v Kanadě skip českého týmu Lukáš Klíma. Naši reprezentanti po třech výhrách a devíti prohrách obsadili celkové 10. místo. Zlato na šampionátu poprvé od roku 2009 získal tým Skotska. 

 

Jak se vám na turnaji hrálo?
Klíma: Bohužel jsme nepodali výkon, jaký jsme si představovali. Led mnohem více než obvykle trestal naše rozdíly v technice a celkově nekonzistentnost v odhozech, takže jsme některé zápasy bojovali více sami se sebou než se soupeřem.

Jak hodnotíte umístění v turnaji?
Klíma: 10. místo a jen tři výhry jsou určitě zklamání. Věřili jsme ve zlepšení loňského výsledku (5 výher a 9. místo). Umístění ale odpovídá naší předvedené hře.

Co považujete za nejtěžší zápas MS?
Klíma: Nám nejvíce nevyšel zápas se Švédy. Vůbec jsme si neškrtli. Většinu turnaje hráli nejlépe. Pak ale pokazili zápas se Švýcary a úplně Edinovi (skip švédského týmu, pozn. red.) odešlo sebevědomí a konec turnaje jim nevyšel.

Který zápas jste naopak hráli nejlépe?
Klíma: Zápas s Nory byl jeden z našich nejlepších. Celou dobu jsme se tahali a velkou část zápasu soupeře i dost tlačili. Jestli se můzeme vymlouvat, že nám chybělo v některém zápase trochu štěstí, tak to bylo určitě v tomhle zápase.

Jaká byla kvalita ledu? V některých zápasech se zdálo, že s ním hráči bojují…
Klíma: Už jsem to trošku naznačil výše. Led byl velmi kvalitní. Předvídatelný, rychlý, konzistentní od prvního endu do extraendu. Ale současně strasně moc přísný a trestající každý drobný rozdíl v odhozu. Obecně led Davea Merklingera je hodně ‘weight sensitive’. Rychlé hity jezdí úplně rovně, draw točí hodně a každý metr rozdílu na váze znamená, že se kámen chová úplně jinak. Dal se na tom hrát super curling a zahrát jakýkoli shot, ale taky jsi mohl hrát celkem dobře a přitom míjet i jednoduché kameny, protože jsi hodil o půl vteřiny jinou váhu nebo release byl neznatelně jiný než u předchozího kamene.

 

0WMA3054 CR2 ss
BKT Tires & OK Tire World Men’s Curling Championship © WCF / Steve Seixeiro

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024