Kdo postoupí do finále MČR mixed doubles?

30. 11. 2022

Od čtvrtka se na Roztylech hraje 2. kvalifikační turnaj MČR, který určí šestici finalistů mistrovství ČR v kategorii smíšených párů.

Celkem se utká 21 týmů rozdělených do 4 skupin (jeden tým odstoupil na poslední chvíli). Dva páry z každé skupiny následně postoupí do čtvrtfinále. Základní část se hraje do soboty, nadstavba je v plánu během neděle. Všech osm týmů z playoff získá kvalifikační body. Vítěz obdrží deset bodů, druhý tým osm bodů, třetí šest, čtvrtý pět… až k jednomu bodu pro osmou dvojici.

Rozpis 2. KT (pdf)

Průběžné výsledky 2. KT

 

Finále MČR MD se hraje 4. – 7. února a zúčastní se ho šest párů. Mezi nimi bude nejlepší český tým ve světovém rankingu + další týmy dle součtu bodů ze dvou kvalifikačních turnajů. Jistou účast ve finále mají aktuální mistři ČR Zelingrová / Chabičovský, kteří vyhráli 1. turnaj a jako jediní mají dost bodů (deset). Druzí Horáková / Horák mají osm bodů, což je přibližně hranice postupu, ale nejedná se o žádnou garanci. Vloni získal pár Kolčevská / Kubeška právě 8 bodů z 1. turnaje, ale nakonec skončil jako první nepostupující.

rankingu jsou aktuálně první Paulová / Paul, za nimi následují Zelingrová / Chabičovský a Jelínková / Mihola. V tuto chvíli ranking neobsahuje všechny nedávné výsledky. Rozhodným datem pro posouzení je 31. prosince 2022. Výsledky seznam účastníků finále lze tedy stanovit až po Novém roce.

Dá se odhadovat, že by do finále měli postoupit Srnská / Vedral pokud skončí do 6. místa (k šesti bodům přidají tři), a také Jelínková / Mihola pokud skončí do třetího místa (ke třem bodů získají šest). Další body k postupu potřebují i Frederiksen / Válek (zatím pět bodů) a Načeradská / Havlena (aktuálně čtyři body). Minule body získali i Farková / Jakl (dva body za sedmé místo) a Seifriedová / Škácha (jeden bod za osmé místo). Jisté je, že vítěz 2. turnaje získá deset bodů, což mu automaticky bude stačit pro postup do finále.

Mistr ČR, který bude znám 7. února, získá právo reprezentovat svou zemi na dubnovém mistrovství světa v Koreji

 


Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024