Kdo postoupí do finále extraligy?

24. 1. 2020

O víkendu 25. a 26. ledna se dohraje základní část extraligy mužů a žen. Tím se určí, které týmy postoupí do finále MČR.

Oba mistři ČR – Liboc 3 (Kubešková) a Zbraslav Klíma (Klíma) – využili svého nového práva nehrát základní část extraligy, aby se mohli víc věnovat zahraničním turnajům. V obou kategoriích tedy soutěží pouze sedm celků, které bojují o tři místa ve finálovém turnaji. Vítěz finále získá mistrovský titul a právo reprezentovat na mistrovství Evropy. V obou kategoriích se týmy v základní části dvakrát utkají a následně se rozhodne o pořadí. Předposlední tým bude hrát baráž o udržení, poslední celek rovnou sestoupí do 1. ligy.

Během víkendu každý tým odehraje tři respektive čtyři utkání a proto ještě nyní není zdaleka rozhodnuto a soutěž bude napínavá do posledního zápasu. V ženské soutěži nyní průběžnou první příčku sdílí tři týmy s šesti výhrami: Zbraslav W (Paulová), Savona H (Klímová) a Savona M (Miklíková). Na zády jim dýchají Ledolamky, které zvítězily pětkrát, a Liboc 1 se čtyřmi výhrami. Naopak Sokolky a PLC Ledo budou muset zabojovat, aby se v soutěži udržely. Aktuálně první trojice týmů hrála i loňské finále. Do extraligy postoupila Liboc 1, které se poměrně daří.

Online výsledky extraligy žen

  W L
1. Zbraslav W 6 2
2. Savona H 6 3
  Savona M 6 3
4. Ledolamky 5 4
5. Liboc 1 4 5
6. PLC LEDO 2 6
7. Sokolky 1 7

 

Účast ve finále má jistou vicemistr Kolibris 1 (Šik) s bilancí 8:1. Aktuálně je na druhém místě Liboc (Kubeška) s šesti výhrami.  Průběžnou třetí příčku nyní drží Zbraslav OH (Klíma). Loňské finále hrál Kolibris 1 a Dion YB, kteří jsou nyní na hraně postupu, a Tabery-Zbraslav, což je celek, který se rozpustil do jiných týmů, jak jste již četli dříve. Jejich místo převzali Lucky Stones, kteří se s postoupivšími celky Céline Dion a Kolibris 2 drží na chvostu.

Online výsledky extraligy mužů

  W L
1. Kolibris 1 8 1
2. Liboc 6 2
3. Zbraslav OH 5 4
4. Dion YB 4 5
5. Dion CÉLINE 3 5
6. Kolibris 2 3 6
7. Lucky Stones 1 7

 

Finále MČR mužů se odehraje 19. – 24. března, finále MČR žen je naplánováno na 2. – 7. dubna.

 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024