Juniorům se ve Finsku nedařilo

10. 1. 2018

Mistrovství světa ‚B‘ juniorů je u konce. Česká republika měla zástupce v mužské i ženské kategorii. Bohužel ani v jednom případě nebyla účast úspěšná, žádný z českých týmů se nedostal do vyřazovací části.
 
U žen byla tato situaci jistá již po pátém zápase z šesti. Češky svůj závěrečný zápas nevypustily a své soupeřky z Anglie alespoň jednoznačně porazily 7:3. Celkově tak ve skupině skončily na čtvrtém (prvním nepostupovém) místě se třemi výhrami a třemi porážkami. „Nejsme moc spokojeny, poněvadž jsme měly cíl, kterého jsme nakonec nedosáhly,“ popsala skipka Kristina Podrábská, „naše očekávání bylo dostat se ze skupiny.“ Příčinu výsledků vidí Podrábská jednoznačně v čtení ledu: „Nechytly jsme rychlost.“ Jinak byly hráčky s lokálními podmínkami spokojeny a česká skipka si je již dříve pochvalovala.
 
Muži bojovali o postup až do posledního utkání proti Rusku. „Zápas byl dost vyrovnaný,“ hodnotil trenér Jaroslav Vedral, „v šestém a sedmém endu přišlo z naší strany pár nepřesných kamenů. Rusové zvládli poslední end v klidu a jejich skip byl s kamenem na výhru velmi přesný.“ Český tým těsně prohrál 5:6 a ve skupině skončil na šestém místě s bilancí tří výher a čtyř proher. „S naším výkonem nejsme spokojeni. Prohra s Hongkongem a Lotyšskem nás velmi mrzí. Zápas s Ruskem byl velmi dobrý a od play off nás dělil jeden kámen,“ uzavřel Vedral.
 
Postup do „áčkového“ Mistrovství světa juniorů v kategorii žen získala Čína, Turecko a Norsko, v kategorii mužů Čína, Rusko a Německo. Pro zajímavost, oba mužští finalisté, Čína a Rusko, hráli ve stejné skupině jako Češi. Číňanky z deseti zápasů ani jeden neprohrály.  

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024