Juniorům se ve Finsku nedařilo

10. 1. 2018

Mistrovství světa ‚B‘ juniorů je u konce. Česká republika měla zástupce v mužské i ženské kategorii. Bohužel ani v jednom případě nebyla účast úspěšná, žádný z českých týmů se nedostal do vyřazovací části.
 
U žen byla tato situaci jistá již po pátém zápase z šesti. Češky svůj závěrečný zápas nevypustily a své soupeřky z Anglie alespoň jednoznačně porazily 7:3. Celkově tak ve skupině skončily na čtvrtém (prvním nepostupovém) místě se třemi výhrami a třemi porážkami. „Nejsme moc spokojeny, poněvadž jsme měly cíl, kterého jsme nakonec nedosáhly,“ popsala skipka Kristina Podrábská, „naše očekávání bylo dostat se ze skupiny.“ Příčinu výsledků vidí Podrábská jednoznačně v čtení ledu: „Nechytly jsme rychlost.“ Jinak byly hráčky s lokálními podmínkami spokojeny a česká skipka si je již dříve pochvalovala.
 
Muži bojovali o postup až do posledního utkání proti Rusku. „Zápas byl dost vyrovnaný,“ hodnotil trenér Jaroslav Vedral, „v šestém a sedmém endu přišlo z naší strany pár nepřesných kamenů. Rusové zvládli poslední end v klidu a jejich skip byl s kamenem na výhru velmi přesný.“ Český tým těsně prohrál 5:6 a ve skupině skončil na šestém místě s bilancí tří výher a čtyř proher. „S naším výkonem nejsme spokojeni. Prohra s Hongkongem a Lotyšskem nás velmi mrzí. Zápas s Ruskem byl velmi dobrý a od play off nás dělil jeden kámen,“ uzavřel Vedral.
 
Postup do „áčkového“ Mistrovství světa juniorů v kategorii žen získala Čína, Turecko a Norsko, v kategorii mužů Čína, Rusko a Německo. Pro zajímavost, oba mužští finalisté, Čína a Rusko, hráli ve stejné skupině jako Češi. Číňanky z deseti zápasů ani jeden neprohrály.  

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024