Juniorsko-seniorský víkend

4. 2. 2022

Během víkendu se na Roztylech odehraje kvalifikace o mistrovství světa seniorů i MČR v kategoriích juniorů a juniorek. Žáci jsou kvůli covidu přesunutí na jiný termín.

Po několika covidových sezónách se opět odehraje mistrovství světa seniorů. Proto se nyní během víkendu hraje kvalifikace, jejíž vítěz se stane českou reprezentací. Týmy se vzájemně utkají a ten nejlepší z nich postoupí přímo do finále. Zbývající dva celky se utkají v semifinále o zbývající finálové místo. O reprezentaci se rozhodne v neděli od 19.00. Samotné mistrovství světa se koná v Ženevě ve dnech 23. – 30. dubna (spolu s mistrovstvím světa mixed doubles).

Během tohoto víkendu se také odehraje první část mistrovství ČR v kategoriích juniorů a juniorek. Nyní se odehraje většina základní části, zbytek soutěže je naplánovaný na 19. a 20. února. Do soutěže se přihlásily tři dívčí a sedm chlapeckých týmů. Junioři odehrají jedno kolo vzájemných zápasů, juniorky dokonce dvě kola. Dle toho se určí pořadí po základní části. U juniorek je to trochu nuda, jelikož všechny týmy postoupí do playoff. První tým po základní části postoupí rovnou do finále, další dva týmy se utkají v semifinále. Samotné finále se pak hraje na dvě vítězství (v neděli 20. února od 8.30, 12.30, případně i od 16.30)

Mezi sedmi juniorskými týmy se hraje o čtyři místa v semifinále. Vítězové pak budou hrát finále. Aby bylo jasné, že vyhraje ten opravdu správný tým, tak se hraje na dvě vítězství (začátky jako u juniorek: 20. února od 8.30, 12.30 nebo dokonce i od 16.30).

Souhrnný rozpis naleznete zde.

Výsledky v rámci jednotlivých soutěží naleznete na webu vysledky.curling.cz

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024