Juniorská dvojice Zelingrová a Blaha postupuje na olympiádě mládeže do čtvrtfinále

31. 1. 2024

Julie Zelingrová a Ondřej Blaha dobře rozehráli základní část olympiády dětí a mládeže v jihokorejském Kangwonu a nočním vítězstvím nad domácí dvojicí 7:5 si zajistili postup do play-off, kde se utkají s USA.

Češi se dokázali poprat s poměrně těžkým losem ve skupině, kdy se zde střetli hned se třemi favorizovanými páry: Kanadou, Velkou Británií a právě Jižní Koreou. Včera se však Julii a Ondřejovi podařilo zvítězit nad Kanaďany a dnes v nočních hodinách evropského času porazili i Korejce. S jednou prohrou tak postupují ze skupiny A z druhého místa za Brity.

Trenér českého páru Petr Horák hodnotil poslední dva zápasy s Kanadou a Koreou jako klíčové a pochválil naše juniory za udržení vedení v zápasech až do konce, což se bohužel nepovedlo právě v utkání proti Velké Británii.

„Zápas s Koreou začal snově, když jsme dali dvě dvojky proti soupeřově výhodě. Vedení jsme pak nepustili, ač se Korejci stále zlepšovali. Julča s Ondrou zvládli i dramatický vývoj v 7. endu, kdy se nám ještě nepovedlo zápas rozhodnout. Poslední end už byl z naší strany dobře pohlídaný,“ komentoval Petr Horák rozhodující zápas o postup mezi osm nejlepších.

Ve čtvrtfinále narazí Češi na dosud neporažené Američany. Utkání začíná v 11:00 českého času, online výsledky můžete sledovat zde.

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024