Junioři se představí ve Švýcarsku

8. 9. 2022

Dívčí a chlapecký tým vyrazili do St. Gallenu na turnaj patřící do Evropské juniorské tour.

V obou případech se jedná o aktuální mistry v juniorské kategorii (U21), tedy tým skipky Farkové (doma hraje jako Dion XX) a skipa Hanáka (Ledoborci NG). Celkem se utká tucet dívčích týmů a deset chlapeckých. Týmy jsou v každé kategorii rozděleny do dvou skupin. Vítěz skupiny postoupí přímo do semifinále, celky na druhém a třetím místě ve skupině se ještě křížem utkají ve čtvrtfinále.

Úvodní zápas chlapců začíná ve čtvrtek v 16.15 proti Švýcarům skipa Jermanna. Dívky se na ledě poprvé objeví o rundu později – v 19.15, kdy se postaví švýcarskému týmu skipky Blackham. 

Výsledky se možná časem objeví na webu WCT, jistě však budou na stránkách pořadatelů

Zajímavostí, která se však objevuje i na jiných turnajích, je systém počítání bodů za zápasy, jelikož na tomto turnaji jsou možné remízy. V takovém případě rozhodne rozstřel – každý tým odhodí jeden kámen do cílových kruhů a posuzuje se, kdo dohodil blíž ke středu. Za výhru jsou 3 body, v případě remízy jsou 2 body za kámen v rozstřelu blíž ke středu, a 1 bod za kámen dál od středu. Za prohru není žádný bod. Tento systém je organizačně praktický (všechny zápasy trvají obdobně dlouho, když není možné přidávat extraendy), avšak o části zápasů rozhodne pouze jediný hod a jednotlivé výhry nemají stejnou hodnotu (výhra v základní části, výhra lepším kamenem v rozstřelu).

 

Rozpis:

EJCT Program 2022

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024