Junioři se představí ve Švýcarsku

8. 9. 2022

Dívčí a chlapecký tým vyrazili do St. Gallenu na turnaj patřící do Evropské juniorské tour.

V obou případech se jedná o aktuální mistry v juniorské kategorii (U21), tedy tým skipky Farkové (doma hraje jako Dion XX) a skipa Hanáka (Ledoborci NG). Celkem se utká tucet dívčích týmů a deset chlapeckých. Týmy jsou v každé kategorii rozděleny do dvou skupin. Vítěz skupiny postoupí přímo do semifinále, celky na druhém a třetím místě ve skupině se ještě křížem utkají ve čtvrtfinále.

Úvodní zápas chlapců začíná ve čtvrtek v 16.15 proti Švýcarům skipa Jermanna. Dívky se na ledě poprvé objeví o rundu později – v 19.15, kdy se postaví švýcarskému týmu skipky Blackham. 

Výsledky se možná časem objeví na webu WCT, jistě však budou na stránkách pořadatelů

Zajímavostí, která se však objevuje i na jiných turnajích, je systém počítání bodů za zápasy, jelikož na tomto turnaji jsou možné remízy. V takovém případě rozhodne rozstřel – každý tým odhodí jeden kámen do cílových kruhů a posuzuje se, kdo dohodil blíž ke středu. Za výhru jsou 3 body, v případě remízy jsou 2 body za kámen v rozstřelu blíž ke středu, a 1 bod za kámen dál od středu. Za prohru není žádný bod. Tento systém je organizačně praktický (všechny zápasy trvají obdobně dlouho, když není možné přidávat extraendy), avšak o části zápasů rozhodne pouze jediný hod a jednotlivé výhry nemají stejnou hodnotu (výhra v základní části, výhra lepším kamenem v rozstřelu).

 

Rozpis:

EJCT Program 2022

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024