Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024

O víkendu se odehrála základní část MČR juniorů a žáků, která bude pokračovat finálovým turnajem v polovině dubna. V juniorské kategorii soutěží hráči ve věku 15 až 20 let a vítězové budou Česko v příštím roce reprezentovat na mistrovství světa juniorů B a pokusí se postoupit do elitní A skupiny.

V dívčí soutěži se utkalo pět týmů, z nichž čtyři postoupily do finále. První a druhé místo obsadily dva favorizované týmy: obhájkyně titulu Zbraslav Polární Lišky pod vedením skipky Sofie Krupičkové a dřívější reprezentantky a zároveň extraligové hráčky Dion XX se skipkou Kristýnou Farkovou a úspěšnou reprezentantkou v kategorii mixed doubles Julií Zelingrovou.

Kvarteto postupujících doplňují ještě juniorky z Brna pod vedením Aničky Klestilové, v jejichž týmu se objevují také hráčky extraligy, a mladý tým Kiwibrizz, který skipuje Viola Svitáková.

V kategorii chlapců se zúčastnily pouze čtyři týmy, tudíž se všichni znovu objeví v dubnovém kole a základní část pouze rozhodovala o nasazení do zápasů. Z prvního místa bez porážky postupuje tým loňských vicemistrů Ledoletci se skipem Jakubem Matějíčkem, který letos Česko reprezentoval jako náhradník na juniorském mistrovství světa B.

Za Ledoletci se umístil tým Kolibris 4 se skipem Tomášem Markem následovaný jičínským týmem A vedeným skipem Kryštofem Žďárským. Z posledního místa odchází do finále tým Loupežníci Jičín B skipa Ondřeje Pěničky.

 

V kategorii žáků a žákyň se letos po delší době účastnilo větší množství týmů – celkem 11. Jednotlivé hráčské sestavy, které mohou být v této soutěži ještě smíšené, tak byly v základní části rozděleny do dvou skupin. Z obou pak tři nejlépe umístěné týmy postupují do nadstavbové části, kde se ty hůře postavené potkají ve čtvrtfinále a ty na vrcholu tabulky postupují rovnou do semifinále.

Neporažení odcházejí ze základní části týmy Ledostřelky (skipka Tereza Gregorová) ze skupiny A a Ledostřelci (skip Daniel Kříž) ze skupiny B. Druhá místa v tabulce obsadil Kolibris 6 (Albert Mihola) a PLC 1 (Martin Vojtuš). Postupující týmy ještě doplňuje sestava Curling Brno Žáci (Filip Adámek) a Kolibris Ice Lemon (Eliana Votavová).

Finále juniorské a žákovské soutěže se odehraje 12.-14. dubna v hale na pražských Roztylech.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Na MS bychom chtěli získat nějaké olympijské body, říká Lukáš Klíma

26. 3. 2024