Junioři a juniorky reprezentovali na turnaji v Oslu

26. 10. 2023

Česká dívčí i chlapecká reprezentace odletěla minulý víkend do Osla na juniorský turnaj ze série Nordic Curling Tour. Soutěž byla rozdělená zvlášť do dívčí kategorie, kde proti sobě hrály týmy v rámci jedné skupiny, a do chlapecké, kde byly při větším počtu týmů vytvořeny skupiny dvě.

Chlapci ve složení David Škácha, Kryštof Žďárský, Ondřej Bodlák a Vít Chabičovský (skip) postoupili se 4 výhrami do semifinále, kde se utkali s německým týmem skipa Kappa. Vyrovnaný zápas nakonec zvládli a vybojovali si tak místo ve finále proti Skotům v čele s Jamesem Craikem. I v tomto zápase se hrálo až do posledního endu, nakonec ale Češi Skotům 3:5 podlehli a odvezli si z turnaje stříbrnou medaili.

„Solidní zápas vyústil v poslední end, ve kterém jsme byli o jedna dole a byli jsme bez výhody. Dumphrieský curler Scott Hyslop, který v Craikově týmu hraje poslední kameny, musel zahrát runback na náš výborně umístěný kámen, aby se vyhnul extraendu. Zachoval chladnou hlavu a trefil,“ komentuje finálové utkání kouč Karel Kubeška.

Podle Kubešky tým dále intenzivně pracuje na týmové komunikaci, hráčské technice a taktických postupech, což jsou všechno kvality, které chtějí do Finska vylepšit.

Dívkám v sestavě Emma Seifriedová, Matylda Volfová, Klára Baudyšová, Veronika Vašáková a Sofie Krupičková (skip) se v Oslu dařilo trochu méně, odehrály však několik těsných zápasů proti Dánkám, Švýcarkám a Švédkám.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024