Jiří Snítil bude působit ve Světové curlingové federaci

27. 8. 2018

Dlouholetý skip české reprezentace Jiří Snítil nastoupí do Světové curlingové federace (WCF) jako Competitions and Development Officer a bude tedy působit jako delegát WCF na mezinárodních šampionátech, čeká ho i spolupráce při přípravě tréninkových kempů a kurzů a další rozvojové aktivity.

Jiří Snítil mnohokrát vyhrál titul mistra ČR a od roku 1999 reprezentoval na mezinárodní scéně, kde vybojoval například bronz z mistrovství Evropy mužů a stříbro z mistrovství Evropy smíšených týmů. Dvakrát mu bohužel těsně utekl postup na Olympijské hry, naposledy v napínavé koncovce Olympijské kvalifikace v Plzni 2017. Tým Jiřího Snítila vybojoval i sedmou příčku na mistrovství světa, což je stále nejlepší české umístění v kategorii mužů. Po loňské sezóně Jiří Snítil plánovaně ukončil hráčskou kariéru.

Mám rád práci kolem curlingu a kvůli tomu, že jsem ukončil hráčskou kariéru je tohle skvělá příležitost v curlingovém působení pokračovat. Tato pozice ideálně kombinuje mé schopnosti a zkušenosti z curlingu s pracovní kariérou,“ dodal Jiří Snítil, který mimo led pracoval jako organizátor velkých korporátních akcí a konferencí.

Předseda Českého svazu curlingu David Šik k tomu dodal: „Gratuluji Jirkovi k nové pozici. Jeho práce bude jistě přínosná pro světový curling díky jeho pracovním zkušenostem a účasti na více než dvou desítkách mezinárodních šampionátů. Těší mě, že se tímto krokem ve světě podtrhuje dobré jméno našich sportovců a českého curlingu obecně.“

Světová curlingová federace se skládá z volených orgánů (rada v čele s prezidentkou a 8 komisí) a aparátu zaměstnanců, který nyní celosvětově čítá 16 osob, včetně 3 dalších na pozici Competitions and Development Officer. Jiří Snítil bude mezi zaměstnanci jediným Čechem.

V červenci byla do Komise sportovců WCF zvolena Anna Kubešková. Jednotlivé národní svazy vysílají své zástupce na členskou schůzi WCF, kde mohou volit a tím rozhodovat o chodu WCF. Nejbližší členská schůze se koná již na začátku září a Český svaz curlingu budou zastupovat David Šik a Karolína Frederiksen.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024