Jiří Snítil bude působit ve Světové curlingové federaci

27. 8. 2018

Dlouholetý skip české reprezentace Jiří Snítil nastoupí do Světové curlingové federace (WCF) jako Competitions and Development Officer a bude tedy působit jako delegát WCF na mezinárodních šampionátech, čeká ho i spolupráce při přípravě tréninkových kempů a kurzů a další rozvojové aktivity.

Jiří Snítil mnohokrát vyhrál titul mistra ČR a od roku 1999 reprezentoval na mezinárodní scéně, kde vybojoval například bronz z mistrovství Evropy mužů a stříbro z mistrovství Evropy smíšených týmů. Dvakrát mu bohužel těsně utekl postup na Olympijské hry, naposledy v napínavé koncovce Olympijské kvalifikace v Plzni 2017. Tým Jiřího Snítila vybojoval i sedmou příčku na mistrovství světa, což je stále nejlepší české umístění v kategorii mužů. Po loňské sezóně Jiří Snítil plánovaně ukončil hráčskou kariéru.

Mám rád práci kolem curlingu a kvůli tomu, že jsem ukončil hráčskou kariéru je tohle skvělá příležitost v curlingovém působení pokračovat. Tato pozice ideálně kombinuje mé schopnosti a zkušenosti z curlingu s pracovní kariérou,“ dodal Jiří Snítil, který mimo led pracoval jako organizátor velkých korporátních akcí a konferencí.

Předseda Českého svazu curlingu David Šik k tomu dodal: „Gratuluji Jirkovi k nové pozici. Jeho práce bude jistě přínosná pro světový curling díky jeho pracovním zkušenostem a účasti na více než dvou desítkách mezinárodních šampionátů. Těší mě, že se tímto krokem ve světě podtrhuje dobré jméno našich sportovců a českého curlingu obecně.“

Světová curlingová federace se skládá z volených orgánů (rada v čele s prezidentkou a 8 komisí) a aparátu zaměstnanců, který nyní celosvětově čítá 16 osob, včetně 3 dalších na pozici Competitions and Development Officer. Jiří Snítil bude mezi zaměstnanci jediným Čechem.

V červenci byla do Komise sportovců WCF zvolena Anna Kubešková. Jednotlivé národní svazy vysílají své zástupce na členskou schůzi WCF, kde mohou volit a tím rozhodovat o chodu WCF. Nejbližší členská schůze se koná již na začátku září a Český svaz curlingu budou zastupovat David Šik a Karolína Frederiksen.

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024