Jedno vítězství od postupu na OH

21. 5. 2021

Paulovi vyhráli v závěrečném utkání s Německem a ve skupině končí na čtvrtém místě s bilancí 5:4. To znamená, že bohužel nepostupují do plaoyff, ale zároveň budou mít ještě šanci vybojovat postup na olympijské hry.

V sobotu od 17.00 se Češi utkají s týmem USA (Peterson / Polo). Vítěz postoupí do Pekingu. Přímý postup má jistá šestice účastníků playoff a pořadatelská Čína.

Zápas s Německem byl poměrně vyrovnaný a s jedinou výjimkou se postupovalo jen jednobodovými zisky. „Při výhodě potřebujeme získávat víc bodů, skórujeme jen jedničkami a to nestačí,“ kriticky zhodnotil Tomáš Paul. Češi měli v tomto zápasu měli výhodu čtyřikrát včetně jedné power play a ani jedna nevedla k zisku více bodů. Nicméně Paulovi takticky využili powerplay až v posledním endu za vyrovnaného stavu. I díky tomu měla Zuzana za úkol hodit rozhodující draw na vítězství. Podívejte se zde.

Paulovi budou mít v sobotu od 17.00 příležitost přepsat dějiny českého curlingu a vybojovat premiérovou účast na olympijských hrách. Soupeřem bude americká dvojice Peterson / Polo. Paulovi s nimi ještě nikdy nehráli, ale jsou jednoznačně odhodlaní: „Těšíme se. Proto jsme tady: neudělat ostudu a hrát o olympiádu,“ uzavírá Paulová. 

Podrobné informace naleznete na webu curling.cz/wmdcc2021

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024