Jak žijí vozíčkáři v bublině před MS?

9. 4. 2021

Vozíčkářská reprezentace je již týden ve Finsku, kde se v sobotu rozehraje mistrovství světa vozíčkářů „B“. Kvůli covidu jsou však podmínky odlišné než v předchozích ročnících. Po celou dobu šampionátu platí tzv. bublina, což znamená, že do areálu nesmí nikdo jiný než samotní účastníci.

Po sobotním příjezdu hráči nastoupili do velmi striktního režimu, který trval až do úterních testů. To znamenalo, že hráči byli zavření ve svých pokojích a pouze dvakrát denně mohli vyjít ven na hodinovou procházku po areálu. Existoval i celkový rozpis, aby se v danou hodinu venku nacházely nanejvýš tři týmy. Hráči se na svých pokojích i stravují a jídlo jim nosí organizátoři ke dveřím pokoje. Vrcholným pokrmem byl v těchto dnech těstovinový salát. Čeští hráči spolu komunikují online, na dálku hrají hry a dokonce spolu takto i cvičí. K dispozici mají míče a sportovní gumy. Ve úterý hráči podstoupili testy, které jim naštěstí vyšly negativní. Nyní se již mohou po areálu pohybovat bez omezení. Dostali dokonce i první teplé jídlo.

Sestava se od loňské částečně liší. „Museli jsme udělat změny ze zdravotních či rodinných důvodů, ale myslím, že tento nový tým bude fungovat stejně dobře jako ten předchozí,“ věří skipka Dana Selnekovičová. Spolu s Martinem Tlukem a Janou Břinčilovou byla členkou minulé reprezentace. Národní dresy nově obléknou Milan Bartůněk a Radek Coufal. Tým opět doprovází fyzioterapeutka Jana Chválová. Novým trenérem je Sune Frederiksen. Šampionát je premiérovou zkušeností i pro vedoucí týmu Eleonoru Vydrovou: “Tým si musel rychle sednout a rychle se sžít. Myslím, že se nám to povedlo. Atmosféra je skvělá a všichni jsou natěšení.”

Z deseti zemí postoupí čtyři nejlepší do semifinále. Do MS-A postoupí všichni tři medailisté. Minule Češi vybojovali bronz. Jaké jsou aktuální ambice české výpravy? Kvůli nové sestavě a nemožnosti hrát turnaje nemá český tým srovnání se svými soupeři. Trenér Frederiksen to vidí optimisticky: „Víme, že řada týmů měla podobné podmínky jako my, někteří dokonce i horší. Avšak věřím, že máme slušnou šanci se dostat do playoff a v něm se může stát cokoliv.“ Skipka Selnekovičová se vyjadřuje opatrněji: „Vzhledem k tomu, že máme v týmu nové hráče, budeme za úspěch považovat umístění v první polovině výsledkové listiny. Všichni ale trochu doufáme, že se podaří výborně a postoupíme na MS-A.”

Český tým se za celý týden dostane na led pouze v pátek na hodinu a v sobotu ráno na třicet minut.

V sobotu ve 13.30 středoevropského času začíná úvodní zápas české reprezentace.

 

Podrobnosti naleznete na webu curling.cz/wwhbcc2020

Kisakallio Bubble Map
Týmy se mohou pohybovat pouze v modře označených částech areálu. Navíc stezka Nature Trail není pro vozíčkáře vhodná.

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024