Zápasová soupiska | IS ČSC

Informační systém ČSC | software pro analýzu herních dovedností

Přístup do IS

 

Zápasová soupiska

Zápasovou soupisku je možné odevzdat elektronicky přes IS, případně ještě i papírově rozhodčím. V obou případech platí, že termínem je 15 minut před plánovaným začátkem prvního tréninku.

Na zápasové soupisce mohou být pouze hráči z jmenné (sezónní) soupisky, kteří mají v souladu s řády aktuálně platné hostovačky a odevzdané prohlídky. Součástí soupisky je i určení hráčů odhazujících LSD. Počet LSD je přednastaven dle parametrů soutěže. V tuto chvíli IS zatím nekontroluje, který hráč má LSD odhazovat.

V případě neodevzdání zápasové soupisky platí pro utkání sezónní soupiska (hráči, jejich pořadí odhozu a role skipa a viceskipa). Bohužel v takovém případě se daná LSD považují za neplatná a skončí s hodnotou 185,4 cm. 

Upozornění: pokud tým nevyplní zápasovou soupisku, v souladu s řády se automaticky vkládá jmenná (sezónní) soupiska, ne soupiska z předchozího zápasu!

 

Nastavení v IS ČSC

Zápasovou soupisku může nastavit týmový správce nebo zástupce týmu.

Postup: v záhlaví tlačítko Zápasy / v daném řádku vpravo Detail / dole Soupiska:

Lze využít tlačítek Načíst z předchozího zápasu nebo Načíst sezónní soupisku. Jinak je nastavení stejné jako u sezónních soupisek. Je třeba vybrat hráče, určit jejich pořadí odhozu, přiřadit funkce skip a viceskip, určit odhazující LSD.

 

Soupiska je rozdělená na pět částí: základní sestava, náhradníci, další hráči, trenér a vedoucí. Minimální a maximální počty hráčů jsou upraveny v řádech a do systému je nastavuje Soutěžní komise.

Poznámka: základní sestava je očekávaný počet hráčů (2 u mixed doubles nebo 4 u ostatních soutěží). Náhradníci jsou hráči, kteří mohou v průběhu utkání střídat. Další hráči jsou ostatní curleři na soupisce – v našich soutěžích jsou to tři další hráči na soupiskách MČR mužů a žen (pro daný zápas jsou tyto osoby irelevantní, jelikož nemohou nastoupit na led). Trenérem a vedoucím může být libovolný curler.

 

V každém poli stačí napsat pár písmen a objeví se nabídka hráčů k přidání do týmu:

tym05

Poznámka: Pokud zde není hráč k dispozici a přitom je součástí sezónní soupisky, tak nesplňuje podmínky pro nastoupení do utkání (nemá platné hostování nebo odevzdanou lékařskou prohlídku). Sezónní soupisky jsou součástí výsledků u dané soutěže v záložce Soupisky (pozn. hráči jsou tam seřazeni v pořadí odhozu, bude doplněno přesné číslování. Také tam bude doplněno, kdo je skip a viceskip).

 

Po vložení hráčů je možné dotáhnout soupisku:

Sloupec Pořadí – nastavení pořadí odhozazujících 1 až 4. Po změně čísla se řádky okamžitě znova seřadí. Systém nehlídá, že maximálním číslem má být 4 – je to necháno na inteligenci uživatelů.

Ve sloupci Funkce je třeba označit, kdo bude skip a viceskip.

Hody LSD je třeba nastavit ve dvou sloupcích – v LSD je to ano/ne, ve sloupci LSD-T se nastavuje rotace.

zapasova
Upozornění – systém zatím nenapovídá, kteří hráči mají odhazovat LSD a hráči si to zatím stále musí hlídat sami

 

Soupiska se ukládá automaticky, není třeba řešit žádné potvrzovací tlačítko.

Partneři českého curlingu

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024