Zápasová soupiska | IS ČSC

Informační systém ČSC | software pro analýzu herních dovedností

Přístup do IS

 

Zápasová soupiska

Zápasovou soupisku je možné odevzdat elektronicky přes IS, případně ještě i papírově rozhodčím. V obou případech platí, že termínem je 15 minut před plánovaným začátkem prvního tréninku.

Na zápasové soupisce mohou být pouze hráči z jmenné (sezónní) soupisky, kteří mají v souladu s řády aktuálně platné hostovačky a odevzdané prohlídky. Součástí soupisky je i určení hráčů odhazujících LSD. Počet LSD je přednastaven dle parametrů soutěže. V tuto chvíli IS zatím nekontroluje, který hráč má LSD odhazovat.

V případě neodevzdání zápasové soupisky platí pro utkání sezónní soupiska (hráči, jejich pořadí odhozu a role skipa a viceskipa). Bohužel v takovém případě se daná LSD považují za neplatná a skončí s hodnotou 185,4 cm. 

Upozornění: pokud tým nevyplní zápasovou soupisku, v souladu s řády se automaticky vkládá jmenná (sezónní) soupiska, ne soupiska z předchozího zápasu!

 

Nastavení v IS ČSC

Zápasovou soupisku může nastavit týmový správce nebo zástupce týmu.

Postup: v záhlaví tlačítko Zápasy / v daném řádku vpravo Detail / dole Soupiska:

Lze využít tlačítek Načíst z předchozího zápasu nebo Načíst sezónní soupisku. Jinak je nastavení stejné jako u sezónních soupisek. Je třeba vybrat hráče, určit jejich pořadí odhozu, přiřadit funkce skip a viceskip, určit odhazující LSD.

 

Soupiska je rozdělená na pět částí: základní sestava, náhradníci, další hráči, trenér a vedoucí. Minimální a maximální počty hráčů jsou upraveny v řádech a do systému je nastavuje Soutěžní komise.

Poznámka: základní sestava je očekávaný počet hráčů (2 u mixed doubles nebo 4 u ostatních soutěží). Náhradníci jsou hráči, kteří mohou v průběhu utkání střídat. Další hráči jsou ostatní curleři na soupisce – v našich soutěžích jsou to tři další hráči na soupiskách MČR mužů a žen (pro daný zápas jsou tyto osoby irelevantní, jelikož nemohou nastoupit na led). Trenérem a vedoucím může být libovolný curler.

 

V každém poli stačí napsat pár písmen a objeví se nabídka hráčů k přidání do týmu:

tym05

Poznámka: Pokud zde není hráč k dispozici a přitom je součástí sezónní soupisky, tak nesplňuje podmínky pro nastoupení do utkání (nemá platné hostování nebo odevzdanou lékařskou prohlídku). Sezónní soupisky jsou součástí výsledků u dané soutěže v záložce Soupisky (pozn. hráči jsou tam seřazeni v pořadí odhozu, bude doplněno přesné číslování. Také tam bude doplněno, kdo je skip a viceskip).

 

Po vložení hráčů je možné dotáhnout soupisku:

Sloupec Pořadí – nastavení pořadí odhozazujících 1 až 4. Po změně čísla se řádky okamžitě znova seřadí. Systém nehlídá, že maximálním číslem má být 4 – je to necháno na inteligenci uživatelů.

Ve sloupci Funkce je třeba označit, kdo bude skip a viceskip.

Hody LSD je třeba nastavit ve dvou sloupcích – v LSD je to ano/ne, ve sloupci LSD-T se nastavuje rotace.

zapasova
Upozornění – systém zatím nenapovídá, kteří hráči mají odhazovat LSD a hráči si to zatím stále musí hlídat sami

 

Soupiska se ukládá automaticky, není třeba řešit žádné potvrzovací tlačítko.

Partneři českého curlingu

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024