Historické umístění českých curlerek na MS

23. 3. 2017

Na sedmém místě skončily na MS v Pekingu české reprezentanty vedené Annou Kubeškovou. Po středečních prohrách s Koreou 3:10 a Kanadou 3:9 porazily Němky 5:3 a stále si držely šanci na postup do semifinále světového šampionátu.

K jistotě tie breaku potřebovaly v posledním zápase základní skupiny porazit Skotky. Soupeřky Češkám, i díky nezvykle chybující Eve Muirhead, nedokázaly v první polovině zápasu bodově odskočit. V sedmém endu se tak české reprezentantky dostaly do jednobodového vedení, které si udržely až do devátého endu. Napínavý zápas se rozhodoval až posledními kameny skipek v desátém endu. Anna, která po celý zápas český tým svým výkonem držela, potřebovala vyrazit nejlépe umístěný skotský kámen, ale bohužel jen posunula guard soupeřek do kruhů. Eve pak k postupu do semifinále stačilo jakkoliv vyrazit naprosto otevřený druhý český kámen.

I přes poslední hořkou prohru obsadily české reprezentantky sedmé místo a zaslouží si velké poděkování a blahopřání za historicky nejúspěšnější umístění českých žen na světovém šampionátu! Děkujeme!

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024