Frederiksen: prohra v extraendu obzvláště mrzela

24. 10. 2022

Česká reprezentace na mistrovství světa mixů opět skončila těsně před postupem do playoff. V celkovém pořadí Češi skončili patnáctí. Zlato vybojovala Kanada, stříbro si odváží Skotové. Bronz získali Švýcaři a čtvrtí skončili Švédové. Jak šampionát hodnotí samotní hráči? Čtěte rozhovor s trojkou české reprezentace Karolínou Frederiksen:

 

S jakým cílem jste na MS odjížděli a jak jste byli spokojeni s celkovým umístěním? Postup do play-off vám unikl jen o vlásek…

Cílem byl postup do play-off, kde se už může stát cokoliv. Bohužel nám postup o kámen utekl, prohra v extraendu obzvláště mrzela. Malinkatou náplastí byl jen fakt, že bychom při postupu do play-off narazili na tým Kanady, který hrál curling na opravdu vysoké úrovni.

 

O vítězi utkání s Norskem rozhodl až extra end. V čem byli nakonec soupeři lepší?

V soupeřův prospěch hrála mnohem větší zkušenost z velkých akcí a také s hrou na točivém ledě. Navíc jsme si je nechali příliš odskočit a pak jsme prostě nestihli jejich náskok dotáhnout.

Čt 20. 10. / 9.00 1 2 3 4 5 6 7 8 EE TOTAL
Norsko   1 1 2   1       1 6
Česká republika °       2   1 1 1   5

 

Jak váš tým ovlivnilo zranění Marka Brožka a jak do týmu zapadl Michal Zdenka, který zaujal jeho místo?

Nedokážu posoudit, jak to ovlivnilo výkon, protože Michal je skvělý hráč, ale teamspirit samozřejmě celá situace s Markem ovlivnila výrazně. Věřili jsme, že s námi bude Marek moct letět alespoň jako trenér, což by určitě hodně pomohlo, ale vzhledem ke stavu zranění to nakonec nebylo možné. Kouč, který pomůže přečíst led, soupeře, zanalyzovat chyby, srovnat techniku, přinést vhled z pohledu mimo ledovou plochu, pomoci s mentální a psychologickou stránkou, by se určitě hodil.

Michal byla logická volba, protože s Karlem hraje v týmu a s Karolínou roky hráli mixed doubles, navíc je výborný hráč i metař. Nicméně by určitě pomohlo, kdybychom se mohli před MS potkat na ledě vícekrát než pětkrát. Nesehrannost a určitý nesoulad byl cítit a smazával se každým utkáním. Pokud bychom nastupovali o pomyslné tři zápasy později věříme, že by to na play-off stačilo.

 

Překvapil vás výsledek nějakého týmu?

Trochu nás všechny překvapilo, že Švédsko nebralo medaili, už od tréninků je všichni považovali za kandidáty na zlato. Jinak nás spíš překvapila úroveň jako taková, očividně první poolympijský a pocovidový (doufejme) rok přitáhl spoustu dobrých hráčů. Osobně máme jen fousaté zkušenosti z ME mixů, které nedosahovala podobné úrovně, ale potvrzovaly to i týmy, které MS mixů hrají pravidelně. Což ale není myšleno jako omluva nebo povzdechnutí – naopak bylo ctí a radostí si zahrát na kvalitním turnaji, kde byla řada medailistů ze ZOH, MS či ME.

 

Podrobné výsledky naleznete na webu curling.cz/WMxCC2022

 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024