Finálový turnaj byl maraton, ale povedlo se nám načasovat formu, říká Paulová

16. 2. 2024

Manželé Paulovi v úterý získali svůj sedmý titul mistrů republiky v kategorii smíšených dvojic a zároveň si tím vybojovali letenky na dubnové mistrovství světa ve Švédsku. Ve finálových zápasech, které se hrají na dvě vítězství, porazili loňské mistry Julii Zelingrovou s Vítem Chabičovským v bilanci 2:0.

„Věděli jsme, že finálový turnaj top osm týmů bude opravdový curlingový maraton. Naším cílem bylo prokousat se základní částí a pak pořádně zatnout tuby v play-off,“ říká Zuzana Paulová o plánu, který s Tomášem nakonec úspěšně splnili.

Julie s Vítem, kteří Česko reprezentovali na posledních dvou mistrovstvích světa, vypadali v průběhu základní části jako velmi silný tým. Jako jediný pár postupovali do play-off bez porážky a i v prvním semifinále se jim podařilo Paulovy porazit.

V závěrečných zápasech mohly podle Zuzany Paulové rozhodovat zkušenosti a načasovaná forma, Julie Zelingorvá zase hovoří o psychické únavě.

„Myslím, že se nám podařilo načasovat formu k posledním zápasům, kdy semifinále a první finálový zápas jsme hráli opravdu skvěle. Druhé finále nás dost zaskočila razantní změna ledových podmínek a já měla opravdu velký problém se přizpůsobit. Nakonec myslím, že rozhodly naše zkušenosti z podobných zápasů, když jsme hodili za hlavu , že se nám nedaří hrát typy kamenů, na které jsme zvyklí, a dotáhli jsme se v koncovce. Z výhry máme samozřejmě velkou radost,“ popisuje Zuzka.

Julie se před nedávnem vracela z olympiády mládeže v Koreji, kde soutěžila v kategorii mixed doubles s Ondřehem Blahou, a podle ní tato změna také ovlivnila průběh finále.

„Týden před MČR jsem se vrátila z YOGu, kde byl úplně jiný led, čas i poskládání zápasů. Tenhle týden jsme hráli deset zápasů během čtyř dnů, což byla obrovská změna oproti jakémukoliv systému jiných turnajů. A bohužel během posledních dvou zápasů na mě padla hlavně psychická únava, kdy toho na mě už bylo za poslední měsíc moc,“ říká.

Třetí příčku nakonec obsadili manželé Klímovi, kteří v souboji o bronz porazili Kristýnu Farkovou s Davidem Jaklem.

 

Celkové pořádí top osmi týmů:

  1. Zuzana Paulová / Tomáš Paul
  2. Julie Zelingrová / Vít Chabičovský
  3. Petra Klímová / Lukáš Klíma
  4. Kristýna Farková / David Jakl
  5. Veronika Vašáková / Ondřej Bodlák
  6. Sofie Krupičková / Ondřej Blaha
  7. Karolína Frederiksen / Tomáš Válek
  8. Klára Cihlářová / Tomáš Macek

 

Podrobné informace naleznete zde.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024