Finále žen 2/5 – čtvrtek

Finálový turnaj žen | 2/5 – čtvrtek

Na průběžné první příčce se i nadále drží Liboc 3. Savony sdílí druhou příčku se dvěma výhrami a dvěma prohrami. Zbraslav se vítězství zatím nedočkala. Na pátek zbývají poslední čtyři utkání, v nichž se rozhodne, který tým postoupí přímo do finále (první místo) a které budou v semifinále (druhý a třetí celek).

Průběžné výsledky zde.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

V utkání Liboci 3 a Zbraslavi W měly ze začátku oba týmy se čtením ledu a jejich kameny nebyly moc přesné. Zbraslav od třetího endu hrála ve třech kvůli zdravotním problémům Heleny Barkmanové, navíc se jim nedařilo trefovat správnou váhu závěrečných kamenů a díky tomu mohla Liboc ukrást dvě jedničky. Tým Anny Kubeškové měl v sedmém endu opět šanci na zisk velkého počtu bodů. Zbraslavi se však povedl skvělý zájezd, který Kubeškovou donutil do nelehkého double take outu, který se jí nezdařil a Zbraslav ukradla jedničku. Liboc si spravila chuť trojkou v osmém endu, po které soupeřky ukončily zápas za stavu 3:8.

I utkání Savony M a Savony H poznamenal led, který se hráčkám nedařilo číst. O něco lépe se to dařilo „háčku“, které ukradenými jedničkami získalo drobný náskok, který zpečetily tři poslední endy v nichž skóroval pouze tým Hany Synáčkové a zvítězil tak 9:4.

V odpoledním zápase sice Liboc nehrála bezchybně, ale Savona H chybovala častěji a kvůli tomu Liboc hned na úvod ukradla a následně donutila soupeřky do jedničky. Kvůli dalším nepřesnostem soupeřek mohla ve čtvrtém endu Anna Kubešková dohodit na tři, což se jí bez obtíží podařilo. Savona byla následně nucena do jedniček ve výhodě, Liboc ve výhodě bez obtíží uhrála další dvojku a trojku a nakonec zvítězila po osmém endu 9:3. V tomto utkání si zahrála i Eliška Srnská, avšak po přestávce se sestava vrátila do původní podoby. V obou čtvrtečních utkáních si jedničku v Liboci zahrála místo Kláry Svatoňové Ežen Kolčevská.

Zápas Zbraslavi W a Savony M byl divácky zajímavější, hrálo se ofenzivněji, ve hře byla většina kamenů. První polovina byla prakticky vyrovnaná, Savona v pátém endu sice dovolila soupeřkám ukrást jedničku, ale v šestém endu hodila Petra Vinšová posledním kamenem pěkný double take-out, díky němuž získala Savona trojku a potlesk diváků. Soupeřkám se v následujícím endu nezdařil dohoz na jedna a Savona ukradla čtyři body. Zbraslav při výhodě v osmém endu uhrála pouze jedničku a ukončila zápas za stavu 6:11. Vzhledem k čtyřem porážkám se jim šance na postup do semifinále vzdaluje.

Po čtvrtku je tedy pořadí následující:

1. Liboc 3 4:0
2.–3. Savona H 2:2
Savona M 2:2
4. Zbraslav W 0:4

Souhrn ostatních dnů zde.

Partneři českého curlingu

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024