Finále mixed doubles

1. 3. 2018

V roztylské hale se o víkendu rozhodne o příští reprezentaci v kategorii mixed doubles, šest nejlepších smíšených párů se utká již od pátečního rána. Všechny zápasy se konají od 9, 13 a 17 hodin. V pátek a sobotu si zahraje každý s každým v rámci základní části. První tým dle pořadí po této části postoupí rovnou do finále, druhý a třetí celek se utkají v semifinále v sobotu večer. Neděle bude věnována finále, které se hraje na dvě vítězství.

Podrobný rozpis zápasů naleznete zde (pdf).

Celkový vítěz tohoto finálového turnaje se stane mistrem ČR a v dubnu pojede reprezentovat na mistrovství světa ve Švédsku. 

V této sezóně byl poprvé použit systém kvalifikačních turnajů. Celkem sedmnáct týmů se utkalo ve dvou turnajích a vždy osmička nejlepších dostala za své umístění body. Nejlepších šest párů podle součtu bodů postoupilo do tohoto finálového turnaje. Bodový zisk i následné pořadí po kvalifikačních turnajích naleznete zde (pdf)

Nejvíce bodů vybojoval pár Hájková / Paul, který má v této sezóně i dvě mezinárodní vítězství z turnajů WCT (Oberstdorf a nedávný Tallinn). „Vzhledem k výsledkům a úsilí, které jsme v této sezoně do mixed doubles vložili, se asi nemůžeme pasovat do jiné role než role favoritů,“ sdělil před finálovým turnajem Tomáš Paul, „co se týká největší konkurence, tak nastoupíme proti pěti nejlepším týmům této sezóny, takže nepředpokládáme žádný lehký zápas. Za největší soupeře nejspíše považujeme tým Trutnova, který již má zkušenost z MS mixed doubles, a tým PLC Ledo, který sice tolik zkušeností nemá, ale hrají v něm dva špičkoví hráči české extraligy„.

Průběžné výsledky

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024