Finále MČR MD startuje už zítra! Předturnajový rozhovor s J. Zelingrovou

2. 2. 2023

DSC5602

 

Už zítra v 10 hodin se v hale na pražských Roztylech rozehrají první zápasy Finále MČR MD, kam se probojovalo 5 párů. Při neúčasti Paulových, kteří si momentálně plní rodičovské povinnosti, budou největšími favority turnaje loňští vítězové Julie Zelingrová/Vít Chabičovský. A právě Julii jsme těsně před startem turnaje krátce vyzpovídali.

 

Účastnili jste se jak obou domácích kvalifikačních turnajů, tak i WCT turnaje v polské Lodži. Jak hodnotíš přípravnou část na finále?

Ano, společně se školou, a i díky tomu, že hrajeme každý i se svým čtyřkovým týmem, nestíhali bychom s Vítkem jet na dostatek WCT turnajů a neposbírali bychom dostatek bodů pro kvalifikaci, tudíž jsme se účastnili i domácích kvalifikací, abychom se do finále probojovali.

Turnaj v Lodži hodnotím dobře, obsadili jsme slušné třetí místo. Před turnajem jsme si „bednu“ stanovili jako cíl, tudíž jsme tento cíl splnili. Bohužel jsme v semifinále prohráli proti Janě Jelínkové a Ondřejovi Miholovi, dalšímu českému páru.

 

Finálového turnaje se pro tento rok neúčastní Zuzana a Tomáš Paulovi, které jste ve finále loni porazili. Koho tedy nyní vnímáte jako největší konkurenci v boji o titul mistra?

Nedá se říct, že bychom někoho vnímali jako hlavního soupeře. Týmy, které postoupily, jsou velmi kvalitní, každý v jiném ohledu. Kdybych měla někoho vypíchnout, tak to určitě bude Karolína Frederiksen s Tomášem Válkem, nebo například Kristýna Farková s Davidem Jaklem. Nicméně určitě můžeme očekávat i překvapení od dalších týmů.

 

Jak moc je pro vás finále MČR důležité, je to pro vás vrchol sezóny?

Určitě. Je to pro nás vrchol sezóny. Tento turnaj pro nás v zásadě určí jak pro nás bude probíhat celá další sezóna.

 

Jak s Vítkem vzpomínáte na loňský titul? Není tajemstvím, že to bylo lehké překvapení, když jste porazili Paulovi, kteří se vrátili z olympiády a stali jste se tak mistry. Máte na ten turnaj nějaké vzpomínky?

Bylo to super. Je pravda, že jsme to ani my moc nečekali. Ale mám na to krásné vzpomínky. Pamatuji si, že ten první zápas jsem byla opravdu dost nervózní, ale pak jsem si vlastně řekla, že mi o nic nejde. Že si to půjdu užít a uvidí se. Díky tomu jsme hráli s úplně čistou hlavou a bylo to vidět, hráli jsme opravdu dobře. Super bylo i to, že se o mistrovi rozhodlo až ve 3. zápase. Celé to díky tomu bylo o hodně napínavější a přilákalo to více diváků. Nepamatuji se, že bych na svém zápase měla tolik fanoušků, jako tehdy během posledního zápasu loňského mistrovství. Bylo to opravdu super.

 

Jak probíhala příprava teď v posledních dnech. Čeká vás ještě nějaká příprava?

Trochu to komplikuje to, že jsem teď lehce nemocná, takže jsem nasadila spíše klidový režim, ale společně s Vítkem nás ještě čeká sportovní psycholog, ale jinak už více přípravy nestihneme. Bohužel jsme se společně s Vítkem střídali v nemocích, takže příprava poslední měsíc neprobíhala přesně podle plánu, ale pár společných tréninků jsme měli a cítíme se připraveni.

 

📷 Copyright: © WCF/Ansis Ventins

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024