Finále MČR 2023: tituly obhájili Zbraslav Klíma a Liboc 3

20. 2. 2023

Úctyhodný osmý titul mistryně ČR pro Alžbětu Zelingrovou (roz. Baudyšovou, tým Liboc 3), suverénní výkon týmu Zbraslav Klíma a bronzový návrat Tomáše Paula do čtyřkového curlingu. Tak by se dalo ve zkratce shrnout uplynulé Finále MČR 2023 mužů a žen 2023, které se hrálo 16.-20. února na pražských Roztylech. 

 

Soutěž žen

Letos to tým skipky Zelingrové neměl vůbec snadné. Liboc 3 do play-off postupoval „až“ z 3. místa s bilancí 2 výhry, 4 prohry a v základní části tak měl se soupeřkami plné ruce práce.  

V nadstavbové části to už ale byla úplně jiná hra a tým Liboc 3 ukázal, proč několik posledních let vládne českému ženskému curlingu. V semifinále si poradil 7:4 s týmem Savona M (Hronová) a ve finále pak dvakrát oplatit Savoně H (Synáčková) porážku ze základní části a tým Liboc 3 se tak opět mohl radovat z titulu mistryň ČR. 

Za zmínku ještě rozhodně stojí úctyhodná bilance Alžběty Zelingrové, pro kterou letošní výhra znamená už osmý titul mistryně ČR. 

„Já jsem za to ráda, bylo to pro nás letos hodně náročné. Základní část se nám moc nepovedla.“ začíná hodnocení Zelingrová. „Do play-off jsme ale daly maximum, takže jsme moc rády, že to vyšlo.“ neskrývala radost z výhry Zelingrová.

 

DSC02083

Foto: T. Kadlec

Konečné medailové pořadí:

1. Liboc 3 (Alžběta Anna Zelingrová, Michaela Baudyšová, Klára Svatoňová, Aneta Müllernová, Anna Kubešková)

2. Savona H (Hana Synáčková, Karolína Frederiksen, Eliška Srnská, Martina Strnadová)

3. Savona M (Lenka Hronová, Eva Miklíková, Jana Načeradská, Eliška Soukupová, Sabina Horská)

 

Kompletní výsledky. 

 

Soutěž mužů

Zcela suverénním způsobem si na celém turnaji počínal tým Zbraslav Klíma (L. Klíma), který za celou dobu neztratil jediné utkání, vyhrál hned osm zápasů za sebou a připsal si čtvrtý titul mistra ČR v řadě. „Přestože jsme do turnaje vstupovali jako favorité, tak to nikdy není jednoduché, zápasy byly těžké, takže teďka radost po vyhraném zápase je obrovská.“ popisuje své bezprostřední pocity Lukáš Klíma. 

Těmi nejvyššími ambicemi se před turnajem netajil Kolibris NG (Šik), který nakonec přes semifinálovou výhru nad Zbraslav OH (Paul) dokráčel až do finále. Tam už ale nestačil na suverénní tým Lukáše Klímy.

Tomáš Paul, který se specializuje na mixed doubles, se po delší době vrátil ke čtyřkovému curlingu a byl to úspěšný návrat, s týmem Zbraslav OH vybojoval bronz.

 

DSC02054

Foto: T. Kadlec

Zbraslav Klíma jako mistr republiky získal právo účasti na listopadovém ME. Ještě předtím je ale v dubnu čeká MS A v Kanadě. „Já osobně mám tyhle soutěže nejradši. ME a MS je to, co nás baví, to je to, proč curling hrajeme“ dodává Klíma.

Konečné medailové pořadí:

1. Zbraslav Klíma (Lukáš Klíma, Radek Boháč, Marek Černovský, Martin Jurík, Lukáš Klípa)

2. Kolibris NG (David Šik, Erik Šik, Jakub Hanák, Jakub Rychlý, Milan Polívka)

3. Zbraslav OH (Tomáš Paul, Karel Klíma, Jan Sedlár, Jakub Skála, Martin Mulač)

 

Kompletní výsledky.

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024