Farková / Jakl vyhráli 2. KT a postupují do finále MČR MD

6. 12. 2022

Bývalí juniorští pároví mistři Farková / Jakl vyhráli 2. kvalifikační turnaj a tím si spolu s dalšími pěti týmy probojovali do finále MČR mixed doubles.

Celkem se 21 párů utkalo ve druhém turnaji. Mezi nimi byli i mistři Zelingrová / Chabičovský, kteří již měli účast ve finále jistou. Hrálo se ve čtyřech skupinách, z každé postoupily dva týmy do playoff. Tato osmička nakonec získala body pro postup do finále.

Jednotlivé výsledky zápasů zde.

Do finále MČR MD postoupí šest týmů dle součtu bodů z obou turnajů. Mezi finalisty bude nejlepší český tým v rankingu WCT/CurlingZone.

MČR MD 2022/23 – kvalifikační turnaje*

celkem 1. KT 2. KT
Paulová / Paul WCT
1. Zelingrová / Chabičovský Dion WC 13 b. 10 b. 3 b.
2. Farková / Jakl Dion GG 12 b. 2 b. 10 b.
3. Frederiksen / Válek Zbraslav Z 11 b. 5 b. 6 b.
4.  Fenyková / Votava Blues Turtle 8 b. 0 b. 8 b.
5. Horáková / Horák Vometáci z Brna 8 b. 8 b. 0 b.
6. Srnská / Vedral Dion YB 8 b. 6 b. 2 b.
7. Načeradská / Havlena Savona MD  8 b. 4 b. 4 b.
8. M. Baudyšová / Kubeška Liboc 1 5 b. 0 b. 5 b.
9. Jelínková / Mihola Trutnov 1 3 b. 3 b. 0 b.
10. Neznalová / Neznal Ledoborci 1 b. 0 b. 1 b.
11. Seifriedová / Škácha Dion 1 1 b. 1 b. 0 b.

*výsledky zatím nebyly oficiálně potvrzeny

V případě rovnosti bodů se pořadí určí dle lepšího umístění v KT. V případě, že ani tak nelze rozhodnout, upřednostňuje se bodový zisk z 2. KT.

Nejlepším českým párem v rankingu jsou nyní Paulová / Paul. Rozhodným datem pro domácí finále je však 31. prosince 2022. V tuto chvíli však není žebříček aktuální, například tam chybí stříbro z Lodže pro dvojici Jelínková / Mihola.

Herní řád
C3 b) Přímý postup do FT získá nejlepší český tým ve World Curling Team Ranking: Mixed Doubles
na stránce curlingzone.com, pokud v dané sezóně ke dni 31. 12. získal alespoň 20 bodů v hodnocení YTD (od začátku sezony). V případě ukončení publikace rankingu či při změně bodové škály je v kompetenci SK ČSC zvolit náhradní ranking a upravit bodovou hranici. V případě shodného počtu bodů postupují do finále všechny tyto týmy.

Finále MČR MD je v plánu 4. – 7. února. Vítěz finále, tedy mistr ČR, získá právo reprezentovat na dubnovém mistrovství světa v Koreji. Vloni zvítězili Zelingrová / Chabičovský, kteří následně na mistrovství světa uhráli třináctou příčku.

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo