Fantastický úspěch: semifinále MS

29. 4. 2017

Další obrovský úspěch zaznamenala dvojice Zuzana Hájková, Tomáš Paul na mistrovství světa smíšených dvojic, když vyhrála čtvrtfinále proti Finsku a kvalifikovala se do semifinále! Bronzoví medailisté z roku 2013 se tak opět poperou o medaile – a neméně důležitě i o zimní olympijské hry 2018!

Zuzka s Lamou nejprve v pátek v kanadském Lethbridge přehráli dvojnásobné mistry světa z Maďarska 8:6, aby večer dotáhli do vítězného konce i dramatické čtvrtfinále s Finskem. Proti zkušeným Finům museli Češi stahovat náskok 4:1, ale zlepšenou hrou v druhé polovině utkání soupeře jasně přehráli.

Zuzana Hájková: „Jak čtvrtfinále, tak semifinále si byly velmi podobné. Zpočátku jsme výrazněji bojovali s rychlostí i přesnými úhly, Led je každý zápas trochu jiný a trvá nám, než si na něj zvykneme. V obou zápasech jsme tedy byli nuceni dotahovat a předvést výbornou koncovku. Proti Maďarsku, se kterým jsme doposud měli negativní bilanci výher, jsme potřebovali v posledním endu uhrát bez výhody posledního kamene krást, naštěstí jsme naházeli vše výtečně a vyhráli jsme. S Finskem jsme do posledního endu šli o jeden bod dole, ale měli jsme k dispozici výhodu posledního kamene. Soupeři nezahráli tak přesně, jak chtěli, a my jsme ani nemuseli házet poslední kámen na výhru.“

V 20.00 čeká českou dvojici Švýcarsko, druhou semifinálovou dvojicí tvoří Čína a Kanada.

Po semifinále je již jasné, že jistý postup na zimní olympijské hry mají Kanada, Čína a Rusko (samozřejmě vedle pořádající Koreji). Dalších šest týmů se popere o zbývající čtyři místa – Česká republika, Finsko, Norsko, Skotsko, Švýcarsko a USA. Zuzana s Tomášem budou muset (kvůli chybějícím bodům z minulého světového šapionátu) pro účastnické místo určitě získat medaili, nejlépe se kvalifikovat do finále.

Tomáš Paul: „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo se probojovat do bojů o medaile. Zápas proti Švýcarsku vnímáme jako nový začátek turnaje. Jak my tak oni nutně potřebujeme vyhrát, abychom se dostali na olympijské hry. Bude to tedy souboj hlavně o nervech.“

Gratulujeme a dál držíme palce!

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024