EYOF 2023: Trenér týmu Štěpánek hodnotí turnaj

31. 1. 2023

Český výběr ve složení Sofie Krupičková, Ema Košáková, Tobiáš Votava a Šimon Pěnička obsadil na EYOF 2023 (Zimní evropský olympijský festival mládeže) v Itálii 4. místo ve skupině a na turnaji zaznamenal 2 výhry a 4 prohry. Výkony našich na turnaji hodnotí trenér týmu Petr Štěpánek.

Výsledky jednotlivých zápasů našich a informace o turnaji najdete zde.

„Hlavním cílem českého týmu na EYOF bylo dodat impulz k dalšímu rozvoji nominovaných mladých hráčů. Minimální výkonnostní cíl byl při neúčasti nejzkušenější české hráčky této věkové kategorie stanoven na 2 vítězství a tento cíl byl splněn.“ popisuje předturnajová očekávání i konečný výsledek Štěpánek.

„Kvalitě našeho týmu ve skupině reálně odpovídaly 2-3 vítězství, přičemž jsme byli výkonnostně silnější než Rakousko a Španělsko, srovnatelní s Maďarskem, o trochu slabší než Itálie a slabší v porovnání s Německem a Švýcarskem.

Pouze v zápase se Švýcarskem, které vyhrálo všechna svá utkání na turnaji, jsme zřetelně výkonnostně nestačili. V zápasech proti Itálii a Německu jsme podali o trochu horší výkon než soupeř, drželi jsme se však v obou případech až do posledního našeho kamene osmého endu. Porážka od Rakouska byla dost nešťastná, většinu zápasu jsme byli v tlaku a opakovaně hrozili skórovat vyšším číslem, bohužel se projevila kombinace chybných rozhodnutí, smolných momentů a mimořádného výkonu soupeřovy skipky.  Vítězství nad Španěly bylo zasloužené, v zápase jsme podali lepší výkon než soupeř. Zápas s Maďary byl vyrovnaný, vybojovaný s velkou vůlí.“ hodnotí jednotlivé zápasy trenér mladého českého týmu.

 

IMG 20230122 WA0001

 

I přes zápasovou bilanci 2:4 dosáhl český tým na hezké místění. „Tým se celkově umístil na 7. místě ze 14 účastníků, přičemž tak trochu překvapivě pouhá 2 vítězství z 6 zápasů stačila na horní polovinu výsledkové listiny. Stalo se tak díky tomu že jsme v naší sedmičlenné skupině skončili čtvrtí a díky lepším DSC než mělo Norsko (čtvrté ve druhé skupině) jsme se dostali i před něj. Nutno podotknout, že naše skupina byla zjevně silnější než ta druhá. Usuzuji tak na základě vlastního pozorování zápasů, srovnání výsledků DSC i skutečnosti, že z naší skupiny se rekrutovali oba finalisté turnaje.“ vysvětluje Štěpánek.

A na závěr přidává pochvalu: „Nasazení hráčů, jejich přístup k zápasům i chování mimo led si zasluhují nejvyšší pochvalu. Mohu říci, že důstojně reprezentovali naši republiku i Český svaz curlingu.“

 

327430348 741813810841218 3928831006613111146 n

Foto: EYOF 2023

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024