Extraliga a divize v Praze

27. 10. 2017

Poprvé v této sezóně se představí i nejvyšší mužská soutěž. V hale na Roztylech se bude o víkendu střídat mužská extraliga a divize, na Zbraslavi se představí mužská i ženská divize.

Kalendář celé sezóny

Extraliga | muži

Poslední z českých dlouhodobých soutěží, která si na své první kolo musela počkat až na tento víkend. Celkem se účastní osm týmů, které si v základní části zahrají dvakrát proti sobě. Nejlepší čtyři celky postoupí do Finálového turnaje (14.–18. března), ve kterém se určí celkový vítěz a tedy reprezentace pro příští sezónu. Tým na sedmém místě po základní části čeká baráž o udržení v extralize, poslední tým se s extraligou rozloučí a v následující sezóně bude hrát 1. ligu.

Českým fanouškům se o víkendu představí česká jednička – tým Jiřího Snítila (Sem Tam Brno), který bude za tři týdny reprezentovat ČR na Mistrovství Evropy a poté i na Světové kvalifikaci v Plzni, kde bude bojovat o postup na Olympiádu 2018.

Mezi další významné týmy patří loňští finalisté: Tabery – Zbraslav (skip Kryštof Tabery), Kolibris 1 (skip David Šik) a tým Liboc (skip Karel Kubeška). Bude jistě zajímavé sledovat jak se zadaří týmu Dion Young Boys, který se probojoval z 1. ligy a ve kterém hraje pánská polovina úspěšného mixového týmu který nedávno získal bronz na Mistrovství světa.

Rozpis a průběžné výsledky | Extraliga mužů

Divize | muži

V obou pražských halách si zahrají i hráči z nižší mužské soutěže. Představí se týmy z divizní skupiny A. Stejně jako u jejich kolegů ze skupiny B, která zahájila svou sezónu již před dvěma týdny jsou pravidla stejná: týmy si zahrají dvakrát mezi sebou a z výsledného pořadí 1. tým postoupí rovnou do 1. ligy a 2. tým si zahraje baráž o postup do 1. ligy.

Poprvé se v soutěži dospělých představí mladý tým Ledoborci Army.

Rozpis a průběžné výsledky | Divize mužů

Divize | ženy

Již druhé kolo čeká v neděli na Zbraslavi některé z týmů ženské divize. Poprvé si zahraje tým Metla Kladno, ostatní týmy už za sebou mají několik zápasů. Průběžnou tabulku vedou týmy Savona I a Valící se šutráky.

Rozpis a průběžné výsledky | Divize žen

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024