Ženy vs. Švýcarsko

Mistrovství Evropy 2018 | Le Gruyère AOP European Curling Championships 2018

 

Ženy vs. Švýcarsko

Druhý zápas českých žen na mistrovství Evropy. Švýcarský tým skipuje Silvana Tirinzoni, poslední kameny odhazuje Alina Paetz.

Výhra nad Švýcarkami v posledním zápase loňského šampionátu udržela Češky v A skupině a zajistila jim postup na svět, kde uhrály historicky nejlepší šesté místo.

Utkání můžete sledovat v grafice shot by shot na webu WCF (Session 4)

 

Průběh utkání

1 Původně klidný úvodní end se postupně převedl do ofenzivnější hry s guardy. Obzvlášť díky pěknému run back double Alžběty Baudyšové end směřoval k českému bodovému zisku. Bohužel se však české skipce kameny nezdařily dle plánu a tak soupeřky ukradly bod.

2 Druhý end po nepřesnostech směřuje nule. České skipce ovšem její kámen točí víc, než čekala, takže místo vyrážení a nulování endu se jedná o hit & stay a tak Češky nechtěně získávají první bod.

3 Češky bez výhody staví kameny podél center line. Jejich naděje na krádež bodu nebo donucení soupeře k jedničce však berou za své skvělým kamenem švýcarské dvojky. Ten totiž odstraňuje všechny tři české kameny, dva přímo ze hry a jeden na kraj dráhy. Následné chyby české trojky bohužel směřují utkání k švýcarskému zisku. Z obtížné situace se již českým hráčkám nedaří dostat a soupeřky získávají tři body.

4 Přesnější hrou se Češkám daří hrát svou hru s výhodou posledního kamene. Tentokrát si dokonce vybírají ofenzivnější varianty. Do toho jim však lidově řečeno „hodila vidle“ švýcarská čtyřka Paetz, která svým prvním kamenem vyrazila ze hry oba české a následným kamenem se schovala tak dobře za guard, že Anně Kubeškové nezbylo než házet draw na střed. Českému týmu se nedaří komunikace a hráčky kámen dometly o kousek dál než bylo potřeba. Bohužel to stačí k tomu, aby Švýcarky ukradly bod.

 

Ne 18. 11. / 8.00 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE TOTAL
Švýcarsko   1   3 1   1   2   ×   8
Česká republika *   1     2   1   1 ×   5

Partneři českého curlingu

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024