Ženy vs. Německo

Mistrovství Evropy 2018 | Le Gruyère AOP European Curling Championships 2018

 

Ženy vs. Německo

Pátý zápas českých žen na mistrovství Evropy. 

Utkání můžete sledovat v grafice shot by shot na webu WCF (Session 10)

Nebo lze sledovat živý přenos na facebooku týmu Jentsch:

 

Průběh utkání

1 Výhodu má Německo. Německá chyba, šance pro Češky. Česká chyba, end směřuje k nule. Německá chyba, Češky kradou bod. Tolik ve zkratce.

2 Oba týmy bojují s točivostí ledu, který se chová jinak než hráčky čekají. End opět vede k nule, jelikož Češky volí defenzivní strategii a Němky kvůli nepřesnostem nedokáží mít v kruzích více vlastních kamenů.

3 Stále bez výhody. Kubešková mění rozehru a tentokrát si objednává center guard, za kterým se pak rozvíjí další hra. Tento ofenzivní postup se Češkám tentokrát trochu vymstil, jelikož se soupeřkám daří umísťovat kameny lépe a následně získávají tři body.

4 České jedničce se tentokrát rozehra nedaří a tak se Češky při vlastní výhodě dostávají pod tlak. Na obou stranách dochází k drobným nepřesnostem. Když se tak stane na české straně, tak by pohled Kubeškové směrem mimo led mohl vraždit… Nakonec má česká skipka příležitost hodit double kamenů za sebou na zisk dvou bodů. Kámen ale točí méně než čekala a tak Němky kradou bod. Nadšené plácání německých hráček působí až přehrávaně. Je pouze otázkou, jestli cílí na sebe a chtějí se povzbudit, nebo jsou naopak cílovým publikem jejich protihráčky.

5 Češky se snaží konečně uhrát nějaké body, jejich výkon se však stále nelepší. Občas i soupeřky udělají chybu, kdy kámen (ne)točí, jak chtěly, ale i tak se Němkám tlačit na pilu. Nakonec česká skipka hází hit & stay na vlastní jedna. Kámen však odjíždí pryč a soupeřky kradou další dva body a vedou 6:1. 

6 Nyní je čas na „big end“, tedy end se ziskem více bodů (proti Skotsku čtyřka v šestém endu, proti Rusku pětka v pátém endu). Bohužel to tak nevypadá. Česká rozehra je opět nepřesná, následující kameny také. Opět je čas na poznámku ke statistice. Česká jednička v tomto endu dostala 2× 100 %. Ale její první kámen měl skončit jako jedničkový guard a dojel až na trojku, druhý měl být znova jednička a skončil až téměř u toho předchozího. V endu dále Němky tlačí, česká skipka musí házet draw proti dvěma německým. Draw, které se musí alespoň dotknout malého bílého kruhu na vlastní jedničku, nebo být celé v červeném mezikruží, aby soupeř kradl jedničku. Kámen však je delší a málo točí, takže v červeném kruhu zůstává jen menší část a soupeřky kradou dvojku. Anna vypadá, že už by nejraději podala soupeřkám ruku.

7 Skvělý učebnicový začátek z české strany. Češky mají dva corner guardy za sebou a za nimi schovaný kámen v kruhu. Následně přidávají za guard i další kus žuly. Němky odstraňují trojkový guard a následuje dlouhá týmová diskuse, kam umístit první kámen české trojky. Nakonec se hráčky dohodly na obnovení trojkového guardu, což Baudyšová úspěšně plní. Bez vysvětlování dalších detailů průběhu endu, klíčový je závěr. Česká skipka hází take-out na svou dvojku a musí projet poměrně těsně mezi guardy. Bohužel se však boří o jeden z guardů a tak soupeřky kradou další bod. Česká skipka si již během jízdy kamene sundává rukavici a vzápětí podává soupeřkám ruku a končí zápas za stavu 1:9.

 

Po 19. 11. / 19.00 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE TOTAL
Česká republika   1             ×       1
Německo  *   0 3 1 2 2 1 ×        9

Partneři českého curlingu

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024