Ženy vs Itálie

Mistrovství Evropy 2018 | Le Gruyère AOP European Curling Championships 2018

 

Ženy vs. Itálie

Šestý zápas českých žen na mistrovství Evropy. Itálie je zatím bez výhry.

Utkání můžete sledovat v grafice shot by shot na webu WCF (Session 12)

 

Průběh utkání

1 Výhodu má Česká republika. Hraje se rovnou za italským center guardem. Sérii freezů končí run-back české dvojky. Bohužel po něm zůstávají ve hře dva lepší italské kameny. Následně se kupí drobné chyby. Italky nevyráží jeden český kámen, češky nevyráží italský, ale místo toho se boří o guard. Před kameny skipek v kruzích zůstávají jen dva italské kameny, které jsou od sebe velmi vzdálené. Kubeškové nezbývá než hit & stay na jedna.

2 Opět začátek s center guardem a zájezdy za něj. Tentokrát s italskou výhodou a méně přesně. Italka nakonec hází pomalý take-out tak, aby přes svůj vyrazila český kámen v nejlepší pozici. Kámen však nemá správný směr a nakonec mohou být Italky, že se kámen od svého tak, že berou bod a srovnávají na 1:1.

3 Výhodu má tým Anny Kubeškové, ta si prvním kamenem objednává defenzivní draw na kraj do zadní části kruhů, ve hře je pouze jeden guard – italský center. Vzhledem k chybě české jedničky to vypadá na nulový end. Italky úspěšně odstraňují českou žulu a bez guardů se Češkám nedaří kámen schovat před italskou střelbou. Avšak chybují i Italky, takže Alžběta Baudyšová může umístit druhý český kámen na opačnou stranu kruhů. ITato situace už zůstává do konce endu a Češky berou dva body.

4 Poměrně jednoznačný end. Italky berou ve výhodě dva body a srovnávají na 3:3

5 Italský center guard, český zájezd, italský freeze a tak dále. Další end jako přes kopírák, avšak tentokrát je to jinak. Hra Italek je méně přesná tak mohou Češky sypat víc kamenů za center guard. Ale jejich hra není moc přesná a tak se end přestává dobře vyvíjet. Alespoň mizí center guard, takže bude mít Kubešková prostor na závěrečný kámen. Nakonec proti čtyřem italským kamenům volí take-out, avšak kámen hodně točí a po odrazu roluje pryč, čímž odmazává jen jeden kámen soupeřek a ty kradou dva body. V polovině je skóre 3:5.

6 Opět česká výhoda, ale hra není příliš úspěšná. Dokonce už ani čeští fanoušci neskandují. V kruzích sice jsou české kameny, ale Italky mají lepší a ještě se jim daří guardovat. Situace se sice zlepšuje pěkným prvním kamenem Anny Kubeškové, po které Češky stojí jedničkou, ale její druhý kámen místo vyražení kamene soupeřky na zisk trojky nedotáčí a pouze projíždí. Češky snižují na 4:5.

7 V tomto endu se Češky rozhodly hrát bez výhody defenzivně. Úvodní kameny končí v kruzích nebo střílí kameny soupeřek. V druhé polovině Anna otáčí a zkouší postavit center guard. Italky jej však boří a vzhledem k tomu, že se jedná o lichý end tak to vypadá na nulový end. Sice došlo k italské chybě, která dal Češkám naději na force, ale vzápětí došlo k chybě na české straně, takže end opravdu končí nulou.

8 Konečně ofenzivní snaha uhrát body nebo je donutit jen do jedničky. Češkám se poměrně daří to druhé. Za center guardem obstavěly italský kámen. Po italském time-outu, který vedl k instrukci ať Italky opakovaně boří center guard si o dva kameny později berou oddechový čas i Češky. Situace je před druhými kameny skipek zajímavá, ve hře je hodně kamenů. Tři kameny jsou celé v červeném mezikruží, tři další jsou na jeho okraji a dva v bílém mezikruží. Italky stojí jedničkou. Kubešková svým posledním hodem pěkně přisouvá český kámen, aby měly Italky případný pokus pro zisk dvou bodů o to těžší. Italky nenechází zůsob jak situaci vyřeší, takže rovnou berou jedničku. Stav je 4:6.

9 Po méně úspěšném začátku endu situaci skvěle řeší svým prvním hodem Alžběta Baudyšová, která střílí italský kámen a krásně se schovává za guard. Díky tomu se následně daří uhrát českou dvojku a srovnat na 6:6.

10 Italská výhoda, takže Ežen Kolčevská staví dva center guardy. Italky zkouší kvůli FGZ chip. Ani jeden jim nedotáčí a tak situaci míjí. Tereza Plíšková pěkně zajíždí a jsme tedy svědky ukázkové rozehry. Následuje italské bourání a české stavění. První kámen české trojky dojel blízko k stávajícímu guardu a nabízí soupeřkám ostranění obou najednou. Italky to samozřejmě zkouší a vychází jim to. Češky dále staví guard, soupeřky jej ostraňují. Svým posledním kamenem Anna Kubešková zajet za český kámen v bílém mezikruží. Avšak kámen točí víc než čekaly, metařky se k akci dostávají možná i o něco později. Kámen se odťukává od stávajícího v kruzích a stojí vedle sebe. Italka se svým take-outem nemýlí a vyhrává.

 

Po 19. 11. / 11.00 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE TOTAL
Česká republika * 1   2     1     2     6
Itálie      1   2 2   0 1   1   7

 

Partneři českého curlingu

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024