Muži vs. Turecko

Mistrovství Evropy 2018 | Le Gruyère AOP European Curling Championships 2018

 

Muži vs. Turecko

Předposlední utkaní ve skupině. Češi již mají jistý postup přímo do semifinále. Turci naopak bojují, aby se vůbec udrželi v divizi B.

Průběh utkání

1 Jednoduchý end s českou výhodou. Ve hře je pár guardů, ale svým posledním kamenem může David Šik nulovat. Jeho kámen však nemá správný směr a tak zůstává po odrazu na místě. Češi nechtěně berou první bod. 

2 Turci mají výhodu a tak staví corner guard. Avšak kvůli nepřesné hře nemají prostor ho využít. Posledním kamenem český skip hází freeze k nejlepšímu tureckému. Jeho pokus je o půl metru kratší, takže má soupeř prostor dohodit na dva. Turecký pokus je ještě kratší než český a tak vede jen k zisku jednoho bodu a srovnání skóre na 1:1. 

3 Ve své výhodě zajíždí Češi za corner guard. Soupeř hází poslední za center. Šik ho chce vysunout, ale nedotáčí a míjí. Turci kradou bod na 1:2

4 Učebnicová rozehra: Turci začínají center guardem, Češi corner guardem. Následuje turecký zájezd na střed, český freeze a turecký freeze. V tu chvíli Češi cítí, že je třeba šanci řešit rychlým kamenem. Přichází tedy run back, ale je nepřesný. Tato kombinace nepřesného run backu a tureckého draw / guardu se opakuje až do konce endu. David Šik hází posledním kamenem přesné draw proti třem kamenům soupeře. Jeho hod je úspěšný a Češi ziskem jednoho bodu srovnávají na 2:2.

5 S tureckou výhodou se hra točí kolem českého center guardu. Turci jsou nepřesní a tak se Čechům daří držet dva své kameny na středu. Posledním kamenem soupeř hází rychlejší draw respektive odsun českého kamene. Nedaří se mu však objet český kámen a tak Češi kradou bod.

6 Opět mají výhodu Turci a opakuje se hra za českým center guardem s několika run backy. Tentokrát se však Turkům daří víc než v předchozím endu a s výhodou získávají dvojku a otáčí zápas.

7 Češi mají výhodu, ale jejich hra je nepřesná a v kruzích se kupí kameny soupeře. Turek předposledním kamenem hází pěkný freeze, ale českému skipovi se daří pěkný run back double a po dalším tureckém freezu byl úspěšný i závěrečný kámen a Češi berou dvojku a vedou 5:4.

8 Začátek se českému týmu daří a v polovině endu mají své dva kameny schované za center guardem a vysokou šanci v tomto endu ukrást. Klíčový je však šestý turecký kámen, který hodně točil a za tyto české zajel na nejlepší pozici. Zároveň je tento kámen za takovou žulovou hradbou, že se nedá přímo odstranit. Obě strany se přes pravou stranu dráhy snaží nachystat nějaký vhodný kámen, ale vzájemně si takový postup znemožňují. Turkům nezbývá než posledním kamenem posun corner guardu na druhé polovině dráhy. Tento pokus však není úspěšný a tak v tomto zajímavém endu berou jedničku a srovnávají na 5:5.

9 Češi mají výhodu, kterou si vzhledem k vyrovnanému stavu chtějí nechat do posledního endu. Turci sice mají center guard, ale nedaří se jim za něj dostatečně schovat. U posledního českého kamene se sice metaři zapotili, ale i tak se daří nulovat.

10 Závěrečný end se hraje s výhodou v českých rukou. Soupeř začíná center guardem, který Češi neúspěšně zkouší odstranit chipem. Turci přidávají další center guard, který však doklouzal až tomu předchozímu. Následuje český zájezd a turecký freeze. Po dalěím střílení a vysouvání hází David Šik svým posledním kamenem draw, což se mu daří a Češi si tak připisují zisk jednoho bodu a vítězství 6:5.

St 21. 11. / 19.00 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE TOTAL
Turecko     1 1     2   1       5
Česká republika * 1     1 1   2   0 1   6

 

Partneři českého curlingu

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024