Muži vs. Dánsko

Mistrovství Evropy 2018 | Le Gruyère AOP European Curling Championships 2018

 

Muži vs. Dánsko

Semifinále divize B. Vítěz postoupí do „áčka“. Dánský tým navzdory grafice na oficiálním webu skipuje z dvojky Daniel Poulsen.

Průběh utkání

1 Výhodu má Dánsko. První kámen české jedničky končí v zadních kruzích, soupeř jej střílí a sám vyjíždí ven. Česká jednička má nový pokus na guard. To se daří. Dánská jednička chce zajet, ale asi hodně obědval, jelikož jeho kámen projíždí skrz. Zajíždí tedy Češi. Dán vysouvá a vyjíždí. Čech zajíždí a soupeř již vysouvá a zůstává. Následuje pěkný hit & toll za center guard z české strany. Dánská trojka chybuje a přes usilovné metení jeho kámen neobjíždí. Češi přidávají další kámen za center guard. Dánská trojka vyráží oba a zůstává. Před kameny skipů je ve hře český center guard a za ním částečně otevřený dánský kámen. Oba skipové vyráží kámen soupeře a zůstávají na kruzích. Šikův poslední kámen střílí a vyjíží. Dán může prohodit a vynulovat end. 

2 Český center guard a dánský zájezd kousek za tee line. Následují freezy a v kruzích se staví vláček kamenů za jedním center guardem. Nejlepší kámen je český. Dánská dvojka střílí center guard, Češi jej obnovují. To se opakuje ještě jednou. Dánská trojka hází run-back, po němž zůstává dánský center guard, za ním za tee line český kámen a jeden dánský na kraji. Radek Boháč ho střílí a vyjíždí. End nejspíš opět skončí nulou.Česká čtyřka zajíždí, ale je trochu vidět. Dán střílí a zůstává. Šik dělá totéž. Dánská čtyřka chce znova nulovat, ale kámen moc točí, takže zůstává a nechtěně získává první bod.

3 End s českou výhodou začíná jinak. Dánové staví center, ale Češi ve hře poprvé umísťují corner guard. Dánský zájezd se boří o guard a vzniklou mezerou projíždí český kámen do kruhů. Následuje série takeoutů, po nichž zůstává v kruzích jeden dánský kámen. Zajímavý je první kámen českého skipa, který nestřílí, ale hází draw. Bohužel je rychlejší a dojíždí až na zadní kraj kruhů a je tedy horší než dánský. Dánská čtyřka přidává svůj další kámen a Šik musí házet na jedna. Což se mu bez obtíží daří. Stav je srovnaný na 1:1.

4 Stejná strategie, Češi staví center guard, za který Dánové zajíždí. Je z většiny vidět a tak česká jednička hází hit a roluje na kraj. Dán nepřesně střílí a vyjíždí ven. Tomáš Paul umísťuje draw na střed do předních kruhů. Následuje vzájemné střílení kamenů, po kterých ve hře zůstávají vždy jeden kámen v předních kruzích a center guard. Česká trojka druhým kamenem chybuje a neobjíždí guard. Dánská trojka tedy hází draw do prázdných kruhů za (skoro) center guard. Šik svým prvním kamenem zkouší freeze, ale je o kousek kratší a tedy horší než dánský. Tento kámen jel mezi hog line 14,7 vteřin. Dánové chtějí prvním kamenem čtyřky přidat druhý kámen, ale nedojíždí a jsou horší než Češi. David Šik hází draw tak, aby posunul předchozí kámen o pár centimetrů. To se mu daří, ale těžko říct, jestli je posun dostatečný. Hráči zkoumají a není to jasné.  Dán na závěr zkouší situaci vyřešit rychlým kamenem, ale boří se o guard a v kruzích nic nezmění. Po následném měření se zjišťuje, že dánský kámen je blíž ke středu. Stav 1:2

5 Dán začíná kamenem do kruhu. Český corner guard dojíždí až do kruhů a tak jej soupeř střílí a roluje na střed, kde vytváří kapsu. Milan Polívka do ní, za vydatné snahy metařů a fanoušků, umísťuje český kámen. Dán pomalým kamenem lehce upravuje úhly. Čech se zbavuje dvou kamenů soupeře. Dán mu to vrací take-outem, po němž je v kruzích jeden český kámen na středu a jeden dánský na kraji. Česká dvojka zkouší freeze ke kameni na kraji, ale je pomalejší a zůstává jen jako center guard. Po polovině endu tedy může Dán střílet a stát dvěma. Pokus o double z ruky české trojky míjí druhý kámen o pár centimetrů a jede ven. Dán přidává druhý svůj kámen na opačnou stranu kruhů, česká trojka přidává freeze, ale kámen nedotáčí a je otevřený. Dán předposledním kamenem střílí. David Šik ho svým prvním kamenem střílí a roluje před jeden z dánských kamenů na kraji. Bohužel není lepší než dánský kámen na druhé straně. Dán posledním přidává další svůj kámen. Šik dohazuje na jedna, ale je kratší a soupeř kraje dvojku na 1:4.

6 Dánové začínají dvojící kamenů na středu, Češi dvěma corner guardy na opačných stranách dráhy. Po té, co Dánové přidávají svůj třetí kámen na zkouší česká dvojka hit a roll za guard. Bohužel kámen víc točí a tak česká žula po nárazu opouští hru. Dán boří corner guard, Tomáš Paul za něj zajíždí. Dánské trojce se daří run backem odstranit guard i kámen za ním, avšak sám zůstává v pozici corner guardu. Česká trojka za něj zkouší zajet, ale kámen nedotočil dostatečně a tak zůstává viditelný. Dánové ho svým šestým kamenem střílí a zůstávají na středu. Mají tam již tři kameny. Radek Boháč do nich poslal svůj druhý kámen a ve hře po něm zůstal jeden český a jeden dánský kámen v zadních kruzích. Před kruhy je jeden guard, ale je na druhé straně a nic nekryje. Dánská čtyřka kámen střílí a odjíždí na kraj kruhů. David Šik prvním kamenem přijíždí do hry ke kameni soupeře, ale je mezi nimi vzdálenost, která stačí k tomu, aby ho Dán vyrazil. Šik hází draw proti dvěma. Tentokrát se mu to daří a tak bere bod a snižuje rozdíl na 2:4.

7 Češi staví dvojici center guardů. Dánové prvním kamenem neplánovaně projel a druhý přidal na kraj kruhů. Pokus o český zájezd jen přisouvá jeden z guardů na kraj kruhů. Dánové střílí oba center guardy. Češi obnovují center guard a Dánové jej střílí, při tom český kámen vyráží, ale ten naráží do kamene soupeře na kraji kruhů. V polovině endu tady mají Češi dva kameny v kruzích, soupeř nemá žádný. Radek Boháč přidává prvním kamenem center guard a Dánové jej střílí. Opět následuje umístění českého center guardu. Prvním kamenem skipa se Dánům daří odstranění českého guard i kamene v předních kruzích, ale střelec zůstává na center line. Šik prvním kamenem zajíždí na střed. Prvním kamenem se dánská čtyřka snaží přijet na freeze, ale jeho kámen je delší a netočí a jen projíždí skrz. Posledním kamenem David Šik chce přidat freeze, ale je také rychlejší a tak jej metaři dometají až dozadu za kámen na středu. Dán hází posledním kamenem draw proti třem, je o trošku rychlejší a zaráží se až o zadní český kámen, Češi tedy kradou bod na 3:4.

8 S dánskou výhodou staví Češi center guard, Dánové zajíždí, ale končí až v zadních kruzích. Česká jednička chce přijet na střed, ale také končí až vzadu a otevřený a tak ho Dánové střílí. Tomáš Paul pěkně přijíždí na střed kruhů a Dán střílí center guard. Česká dvojka obnovuje center guard a Dánové zkouší pomalým kamenem výsun kamene na středu, ale boří se o český center guard, který tím o kousek odsouvají. Češi přidávají center guard, Dánové se díky run-backu zbavují obou českých kamenů, ale zůstávají v pozici center guardu. Radek Boháč za něj zajíždí, Dánům se daří i druhý run-back. Český skip svým prvním kamenem a hází hit a roll za corner guard, ale jede víc a tak vyčuhuje zvenku. Dán ho střílí a vyjíždí. Před posledním kamenem českého skipa je ve hře corner guard, center guard a dvojice dánských kamenů v zadních kruzích částečně krytá corner guardem. Český tým vede dlouhou diskusi co s tím kamenem udělat. Nakonec volí hit jednoho a roll před ten druhý. Roll není dostatečný a tak je možné jej odstranit a zůstat. Dánové berou dva body a po osmi endech vedou 6:3.

9 Dánové začínají kamenem do zadních kruhů, Češi staví corner guard. Dánský kámen posouvá český na hranu kruhů a sám zůstává na středu v přední části kruhů. Češi svůj druhý kámen umísťují do pozice corner guardu. Dánové posouvají svůj kámen v předních kruzích blíž ke středu, Češi pomalým hit & rollem dostávají svůj kámen za corner guard a odsouvají soupeře do zadních kruhů. Dánská trojka hází pokus o vyražení všech českých kamenů, ale odstraňuje jen guard. Česká trojka přidává freeze ke kameni v zadních kruzích. Dán se chce zbavit českých kamenů v předních kruzích, ale zbavuje se jednoho a Češi berou time-out:

DSC 8068

Následuje hit osamoceného červeného kamene a roll na kraj kruhů. Soupeř střílí kámen v předních kruzích a vyjíždí ven. Radek Boháč zajíždí za corner guard (který na fotce není vidět, ale je na vzdálenější straně dráhy). Dánská čtyřka prvním kamenem střílí jeden z kamenů za corner guardem a zůstává na místě. Český skip ho střílí, ale odjíždí až na kraj kruhů. Před posledním kamenem skipa si Dánové berou time out:

DSC 8070Následně umísťují kámen na přední kraj červeného mezikruží. Český skip poslední kámen soupeře vyráží, ale nedotáčí dostatečně a tak Češi berou jen jeden bod a snižují na 4:6.

10 Češi musí ukrást aspoň dva body bez výhody. Začínají center guardem, který soupeř neúspěšně chipuje. Milan Polívka přidává druhý center guard. Podruhé se jim chip daří a přední český kámen se přesunul do pozice corner guardu a dánský doputoval na pozici druhého corner guardu. Češi obnovují druhý center guard a Dánové se ho zbavují. Česká dvojka zajíždí a Dánové odstraňují oba české kameny, ale zůstávají na center line. Česká trojka za něj zajíždí, Dán se zbavuje center guardu. Radek Boháč přesně hází kámen za corner guard, Dánové střílí otevřený kámen na středu a vyjíždí ven. Česká čtyřka přidává svůj kámen za corner guard, ale netočí tolik a tak zůstává vidět, Dán ho střílí a odjíždí do horší pozice. Svůj poslední kámen hází David Šik také za corner guard a daří se mu to úspěšně. Dán zkouší run back corner guardu a nedotáčí! Češi kradou dva body a zápas jde za vyrovnaného stavu do extraendu!

EE  Nyní musí Češi ukrást aspoň bod na vítězství. První český kámen bohužel dojíždí až do kruhů, tudíž jej soupeři mohou střílet. Druhý český kámen už zůstává v pozici center guardu a Dánové jej zajíždí, kámen jim končí za tee line. Česká dvojka zkouší freeze, ale kámen je rychlejší a tak jede kolem až do zadních kruhů, Dán může střílet guard. Česká dvojka tentokrát staví center guard, Dánové jej střílí a rolují kousek mimo center line. Česká trojka přidává další center guard, Dánové se ho opět zbavují. Češi si berou time out.

DSC 8072

Následuje freeze k červenému kameni, které ale nedojíždí a zůstává na předním okraji červeného mezikruží. Dánové jej odstraňují, takže je ve hře stejná situaci i před prvním kamenem českého skipa. Jeho kámen je trošku venku a tak se jen odráží a odjíždí na horší pozici. Dánové se jej zbavují. Poslední kámen je hit a roll za „wheelchair“ guard, ale kámen netočí a tak zůstává otevřený. Dán jej střílí a vyhrává

Pá 23. 11. / 13.00 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE TOTAL
Dánsko * 0 1   1 2     2     1 7
Česká republika       1     1 1   1 2   6

Partneři českého curlingu

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024