ŽIVĚ | Den 1 | Ženy vs. Itálie

ŽIVĚ | Den 1 | Ženy vs. Itálie

První zápas čeká české ženy proti výběru Itálie, který skipuje Diana Gaspari. Zápas začíná ve 14.00

DSC 6888

Čerstvě napeblováno. Tréninky mohou začít.

S Italkami se tým Anny Kubeškové mnohokrát setkal, naposled ve Wetzikonu, kde sice Italky vyhrály, ale české hráčky jiný zápas neprohrály a celý turnaj WCT vyhrály což ukazuje skvělou formu. Podle národního kouče Brada Askewa vždy záleží na výkonu skipky Diany Gaspari, ale že česká reprezentace má s Italkami úspěšnou bilanci. Zároveň sdělil, že věří v úspěch českého týmu.

Na sousedních drahách hrají Dánsko (Dupont) – Švýcarsko (Tirinzoni), Švédsko (Hasselborg) – Skotsko (Muirhead), Německo (Jentsch) – Maďarsko (Palancsa), Turecko (Yildiz) – Rusko (Sidorova).

Živé výsledky budou na webu WCF. Plánovaný živý videopřenos ze zápasu Švédsko – Skotsko byl zrušen bez náhrady.

DSC 6893 e1511009292865
Trénink začíná

Obě italská LSD byla velmi blízko ke středu kruhů. První české LSD háže Anna Kubešková, bohužel se metařkám stěží podařilo dostat kámen do kruhu. Druhé LSD odhazuje Tereza Plíšková a kámen dohodila s pomocí metařek do červeného kruhu.

Hala je celkem naplněná diváky. Největší podporu zde logicky mají domácí hráčky a Němky. Z řad švýcarských fanoušků se občas ozvou kravské zvonce.

DSC 6899
Cvičné slajdy před zápasem. Nejvíce fanoušků je u dráhy B, kde hraje domácí výběr.

Hra začíná. Výhodu mají Italky. „Grafický přenos“ a statistika je na stránkách akce zde.

První end se dle očekávání hraje systémem draw – takeout. Oba týmy se seznamují s ledem, dle očekávání končí end nulou a Italky si podrží výhodu posledního kamene do druhého endu.

Druhý end zahájily Češky center guardem, za který se opakovaně zajíždí. Po úspěšném začátku endu se bohužel českým hráčkám nepodařilo dobrou situaci udržet. Italky dostaly dva své kameny za corner guardy a donutily Annu Kubeškovou k velmi přesnému draw. To bylo nakonec trošku delší a hlavně nezatočilo tolik kolik bylo potřeba a tento otevřený kámen Diana Gaspari bez problémů vystřelila a tím získala pro Itálii tříbodové vedení.

DSC 6903
Situace před posledním kamenem A. Kubeškové ve druhém endu. (ČR má žluté kameny)

Třetí end je plný drobných chyb, českému týmu se střídavě daří držet své kameny ve výhodných pozicích. Italky nakonec zatlačily český tým do závěrečného draw proti dvěma italským kamenům. To se Anně Kubeškové bez obtíží povedlo a snižuje tak skóre na 1:3.

Švýcarští fanoušci svůj tým podporují zvoněním na kravské zvonce a bouřlivým potleskem, naštěstí vždy jen na pár vteřin, i když i to může narušit komunikaci na ostatních drahách. Občas je ale slyšet i volání „Češi! Češi!“.

Ve čtvrtém endu se opět zajíždí za český center guard. Českému týmu se bohužel nedaří trestat drobné chyby soupeřek a naopak vlastními chybami dává příležitost Italkám. Svým předposledním kamenem Italka zajela těsně za center guard, Anna Kubešková svým posledním kamenem trefila poměrně jednoduchý runback a Italky proti dvojce hodily draw. Skóre je 1:4.

DSC 6906
Fanoušky zde má i česká reprezentace

Pátý end s českou výhodou posledního kamene směřoval k nulovému endu. To se trochu zkomplikovalo pátým kamenem, který minul takeout. Naštěstí úspěšný šestý český kámen a italská chyba vedla k seskupení všech kamenů na jednom místě a Anna Kubešková je snadno vyrazila ze hry. Poslední kámen byl také vyražen, takže nulový end a týmy jdou na přestávku se skóre 1:4.

Po přestávce nastoupily Češky do endu s výhodou posledního kamene. Situace byla poměrně nepřehledná, až po různých nepřesnostech stálo na kruzích několik českých kamenů, ale jen jeden z nich byl lepší než kámen italský. Posledním kamenem zkoušela Anna Kubešková runback na tři, ale nepovedlo se to úplně přesně, kámen nebyl trefen ve správném úhlu a české hráčky získaly jen jeden bod. Stav je 2:4 po šestém endu.

Češky v následujícím endu tlačí Italky ke skórování jedničkou, neustále mají na kruzích dva kameny poměrně daleko od sebe. Tento plán se nakonec podařilo i zrealizovat. Skóre je 2:5 a v následujícím endu budou mít výhodu Češky.

Nadějný začátek osmého endu, Klára Svatoňová umístila první kameny dle přání skipky, tedy corner guard a za něj zájezd. Italky svůj první kámen umístily do kruhů až do zadní poloviny, druhý dokonce projel až na back line. Bohužel po pár neúspěšných kamenech se tento dobrý rozjezd ztrácí. Jeden nedojetý kámen, jeden projetý a Anně Kubeškové nezbylo než posledním kamenem situaci zachránit a takeoutem uhrát jeden bod. Stav se tím snížil na 3:5.

V předposledním endu mají výhodu Italky. Začátek je úspěšností podobný předchozímu. Italka dvakrát dohodila do zadních kruhů (druhý jen těsně za tee line), česká jednička připravila dva center guardy. Situace za českými guardy se komplikuje, ale to se dá brát jako příležitost pro český tým. Italky si před kameny skipky vzaly time out. Komplikovanou situaci při svém prvním kameni vyřešila Diana Gaspari pěkným takeoutem. Anna Kubešková svůj poslední kámen umístila téměř na střed kruhů a Italky tam musí házet run back s rizikem, že se český kámen zastaví o italský v zadních kruzích. Což se přesně stalo, ale nakonec byl italský kámen blíž ke středu a tím získaly Italky jeden bod.

Po desáté endu tedy české hráčky nastupují s výhodou a za stavu 3:6. Italky dle očekávání prohazují první kameny, Klára Svatoňová staví dva corner guardy. Soupeřky jen částečně střílí guardy a české hráčky po polovině endu berou time out, přichází Karel Kubeška.DSC 6913Bohužel se českým hráčkám nakonec zvrat utkání nepodařil a výsledné skóre je tedy 3:6. Frontend Itálie byl sice slabší, ale proti skvěle hrající Dianě Gaspari bohužel nenašly řešení. Dle oficiálních statistik hrála italská skipka s úspěšností 94 %.

 


Za bouřlivého potlesku fanoušků vyhrály domácí hráčky nad Dánkami 9:4. Soupeřky jim po devátém endu podaly ruce. V napínavém utkání plném skvělých kamenů vyhrály Švédky nad Skotkami 5:2. Turkyně při premiéře ve skupině A dokázaly v posledním endu ukrást Ruskám jede bod a vyhrát 7:6. Velmi vyrovnané utkání hrály také Němky a Maďarky, se skóre 10:10 pokračovaly do extraendu, ve kterém byly nakonec úspěšnější Maďarky.

Partneři českého curlingu

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024