Rozhovor po zápase se Skotskem | Muirhead

Le Gruyère AOP European Curling Championships 2017

Zápas proti evropským, světovým i olympijským šampionkám ze Skotska se Češkám po slibném začátku nezdařil a zápas prohrály 4:8.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  
Skotsko (Muirhead) 3 2 1 0 2 x x 8
Česká republika (Kubešková) 2 1 1 x x 4

Živý komentář je zde. Následuje krátký rozhovor s vítěznou skipkou:

Skotská skipka Eve Muirhead.

Ovládaly jste celou hru. Udělaly jste vůbec nějakou chybu?
Hrály jsme velmi dobře, povedla se nám řada velmi dobrých kamenů. V prvním endu se nám podařilo získat tři body, což nám dodalo pocit naprosté kontroly. Neustále jsme vytvářely tlak na soupeřky a nedaly jsme jim mnoho příležitostí. Hrály jsme velmi dobře.

Jak jste spokojené s ledem? Český tým s ledem v předchozích zápasech trochu bojoval. Co vy?
Vůbec ne, podmínky jsou tady fantastické. Od první hry, dokonce od tréninku, tohle je pravděpodobně nejlepší led, na kterém jsem kdy hrála Mistrovství Evropy. Mark se svým týmem udělali kus skvělé práce. Každá hra je velmi podobná, velmi konzistentní. Když víš kam přesně máš umístit koště, jak moc to zatočí a jaká má být váha tak výsledkem je velmi dobrý curling.

V jiných zápasech to jelo kolem 13,8 vteřin mezi hog line. Není to příliš pomalé?
Nám to v této hře jelo za 14,5 vteřiny při dohozu na střed, v průběhu hry se to sice možná zpomaluje, ale je to velmi konzistentní. Led je tady skvělý.

Nyní jste již kvalifikované do dalších zápasů, prohrály jste pouze se Švédskem. Jaké se to přihodilo?
Nehrály jsme tak špatně. Byl to skvělý zápas dvou skvělých týmů, které spolu bojovaly a nakonec to bylo o palce, jako většinou v curlingu, a pro Skotsko to bohužel nedopadlo šťastně. Ale odrazily jsme se od toho a vyhrály jsme pětkrát v řadě a nyní hrajeme dobře. Moc nás to nerozhodilo, po zápase se Švédskem se nám podařilo se zvednout a nyní hrajeme dobře.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Švédsko (Hasselborg) 0 0 0 0 3 1 1 x 5
Skotsko (Muirhead) 1 1 x 2


Věnujete se curlingu profesionálně. Jak se připravujete?

Velmi tvrdě trénujeme, tvrdě pracujeme individuálně i jako tým. Trávíme hodně času na ledě a v posilovně. Snažíme se, abychom na velkých šampionátech byly v nejlepším možném stavu a kondici. Velmi pečlivě plánujeme sezónu. Pečlivě vybíráme turnaje, které hrát a které ne, abychom měli dostatek soutěží, dostatek odpočinku a také tréninku. Na ledě jsme většinou pětkrát týdně.

Partneři českého curlingu

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024