Rozhovor po zápase s Dánkami | Kubešková a Dupont

Le Gruyère AOP European Curling Championships 2017

Čtvrtý zápas českých žen byl poměrně vyrovnaný, bohužel jim chyběla dostatečná přesnost a Dánky tak nakonec vyhrály 6:3.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  
Česká republika (Kubešková) 0  1 1 1 x 3
Dánsko (Dupont) 0 1 2 1 2 x 6

Živý komentář je zde. Následují krátké rozhovory s oběma skipkami:

 

Česká skipka Anna Kubešková.

V druhém endu jste s výhodou hrály defenzivně a začaly jste hned střílet místo stavění guardů. Je to reflexe předchozích zápasů? (Italky uhrály ve 2. endu 3 body, Maďarky dokonce 4)
Rozhodně ano. V podstatě jsme čekali na to, až se nám do toho bude chtít jít. Hned v prvním endu jsme tam dvojku měly takže šlo spíš o to hrát přesněji a to se nepovedlo.

Soupeřky, ale také nehrály výrazně líp (ČR celkem 75 %, DK 82 %)
Ony dobře zahrály end, ve kterém se jim podařilo ukrást dvojku a to podle mě otočilo zápas. Zahrály tam dva skvělé kameny, se kterými se nedalo nic dělat. Kdybychom tam byly dřív tak by to dopadlo úplně jinak. Měly jsme to rozehrané tak, že si myslím, že to smrdělo trojkou pro nás. Bohužel, se z toho vysekaly velice dobře.

Přibývá českých fanoušků. Jak tady vnímáš atmosféru?
Mít fanoušky je vždycky fajn, ale dokud se nevyhrává tak nejde mít radost a sdílet jejich fandění.

Co zvony a bubny? Ruší vás to?
Ne, my jsme docela zvyklé na hluk. V Číně na Mistrovství světa to bylo příšerné a když jsme tehdy hrály s Čínou tak vždycky schválně křičely do toho kdy jsme odhazovaly. Takže jsme zvyklé. Tady akorát diváci tleskají když se nepovede soupeři proti Švýcarkám nějaký kámen, ale to se bohužel stává hodně často.

 

Dánská skipka Madeleine Dupont

Bylo to velmi vyrovnané kromě pátého endu, ve kterém jste ukradly dvojku. Co se tam stalo?
Myslím, že soupeřky příliš chtěly skórovat. V takové situaci hraješ freeze a zkoušíš různé těžké kameny a pro nás bylo jednoduché dostat za jejich kameny. Naskládalo se to a na konci musely házet těžký kámen.

Hrály tedy zbytečně těžkou hru?
Ne, myslím, že hrají velmi chytře. Ony chtěly vyhrát, my jsme chtěly vyhrát. Šlo jen o to, kdo je ochoten víc riskovat a to my jsme dnes nechtěly. Hrály jsme v klidu a jednoduše. A ony občas příliš riskovaly, což podle mě nebylo třeba.

Jak se cítíš po první výhře v turnaji?
V klidu. Když hraješ proti profesionálkám, Švédkám nebo Skotkám, tak neočekáváš vítězství. Když trénuješ třikrát, čtyřikrát týdně tak nemůžeš si myslet, že vyhraješ. Nepočítáš s prohrou, ale je zde vysoká pravděpodobnost, že to tak dopadne.

České hráčky ale také nejsou profesionálky.
Přesně tak, díky tomu se s nimi můžeme srovnávat spíš než se Skotkami. Myslím, že ve hře bylo teď vidět, že oba týmy jsou velmi dobré. Bylo vyrovnané, mohl vyhrát kdokoliv z nás.

Večer vás čekají Rusky.
Ano, těžké soupeřky. Ale jejich skóre je 0:4, my máme 1:3, takže nikdy nevíš. Vyhrát může kdokoliv.

Partneři českého curlingu

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024