Rozhovor po zápase s Francií | Klíma

Le Gruyère AOP European Curling Championships 2017

Odpolední zápas českých mužů proti mladému francouzskému týmu dopadl jednoznačně 9:1, čímž se muži již kvalifikovali do čtvrtfinále ME–B.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  
Francie (Mercier) 0 1 x x x 1
Česká republika (Snítil) 1 3 1 0 4 x x x 9

Komentář k průběhu utkání zde.

 

Český viceskip Lukáš Klíma

Podle výsledku to vypadá bezproblémově. Bylo to tak i na ledě?
Bylo to pod kontrolou. Musím říct, že zaprvé z nás ti kluci měli trochu respekt protože občas, přestože předchozí zápasy hráli moc pěkně, teď volili varianty ‚neprohrát o hodně‘ místo toho, aby šli do riskantnějších možností. A za druhé, se docela výrazně změnil led a my jsme to přečetli mnohem líp než oni.

Takže opět s problém s večerním ledem i když jste tentokrát hráli předposlední rundu?
Oni se to snaží spravit, protože ten večerní led je hodně plochý, hodně měkký. Začíná hrozně rychlý a od půlky tam jsou flat spoty, kameny ztrácí rotaci, utíkají. Je to takové mýdlo, takže oni se to snaží přimrazit, dneska to bylo mnohem rovnější. Začínali jsme [turnaj] s točením 5–6 stop, dneska jsme měli 3,5 stopy, výrazně rovnější a bylo to hodně rychlé a konzistentní celou dobu. Hity jsou úplně rovné, i hacky, jedenáctky. Těm klukům trvalo mnohem déle než tohle chytli a pak už vlastně bylo po zápase.

V prvním endu jste brali jen jedna, tak to vypadalo na vyrovnanější zápas.
První end jsme rozehráli tak, že jsme šli do klidné dvojky, která nám tam stála. Hráli jsme opatrně. Udělali jsme jednu chybu tak jsme vzali jedničku. Zápasy jsou dlouhé takže není třeba, aby byl tým nervózní, když v prvním endu uhraje jedničku místo dvojky.

Jste průběžně první. Jaká jsou vaše očekávání?
Náš cíl je jednoznačný a to vyhrát úplně všechno a postoupit do Las Vegas [vítěz ME-B postupuje na Mistrovství světa 2018 v LV]. Takže asi by se dalo říct, že je to očekávané. Přece jen, když jsme se dívali koho máme v skupině, tak jsme si říkali, že bychom ji měli vyhrát. Samozřejmě když se skupina nevyhraje tak se nic neděje, postupují tři. Ale chceme skupinu vyhrát a do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme rozhodnout a vyhrát s přehledem. To znamená, že zatím je to naštěstí očekávané.

Zatím to jde, i v zápase s Tureckem se nakonec podařilo zvítězit.
To byl právě zápas kdy jsme nechytli led, kdy se to hodně rozpustilo v druhé polovině. My jsme ledu přestali věřit, začali jsme dělat chyby, byli jsme nervózní. Byl to hodně hodně zvláštní zápas.

Zatím neporažený je i polský tým, se kterým hrajete poslední zápas skupiny ve čtvrtek od 8.00. Jak se na ně cítíte?
My ten tým známe, je to tým, který je dlouhodobě slabší než my. Na druhou stranu tady hraje v obrovském laufu, daří se jim. Když se díváme na jejich dráhu, tak jim tam vychází moc pěkné kameny, takže jsou určitě ve formě. Bude to zápas, pokud někdo z nás nezaváhá, o první místo ve skupině, takže hrozně důležitý. Přestože je to tým, na který si věříme – myslím, že jsme s nimi nikdy neprohráli – tak to bude určitě těžké.

Partneři českého curlingu

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024