ECC 2017 | Den třetí

21. 11. 2017

V poledne nastoupily české ženy do utkání proti Dánkám, které zatím na ME ještě nevyhrály. Velmi vyrovnané utkání naboural vývoj pátého endu, v němž svou nepřesností umožnily české hráčky svým soupeřkám ukrást dva body a dostat se do vedení. „Dánky dobře zahrály end, ve kterém se jim podařilo ukrást dvojku a to podle mě otočilo zápas,“ sdělila po zápase skipka Kubešková, „Zahrály tam dva skvělé kameny, se kterými se nedalo nic dělat. Kdybychom tam byly dřív tak by to dopadlo úplně jinak. Měly jsme to rozehrané tak, že si myslím, že to smrdělo trojkou pro nás. Bohužel, se z toho vysekaly velice dobře.“ Dánky svůj náskok udržely až do konce a své první utkání vyhrály poměrem 6:3. „Myslím, že soupeřky příliš chtěly skórovat,“ popsala pátý end dánská skipka Madeleine Dupont, „Šlo jen o to, kdo je ochoten víc riskovat a to my jsme dnes nechtěly. Hrály jsme v klidu a jednoduše. A ony občas příliš riskovaly, což podle mě nebylo třeba.“

Od osmi hodin oba české týmy hrály své další zápasy. Muže čekal další večerní zápas, ženy boj o střed tabulky s Turkyněmi.

Stále neporažení čeští muži se v curlingové hale postavili papírově slabším soupeřům z Litvy. Opět se jednalo až o poslední kolo zápasů a jak sdělil český skip Jiří Snítil, led zde bývá po celém dni hraní již v ne úplně optimálním stavu a je těžké ho číst. Tento zápas byl již třetí v řadě z utkání českých mužů ve večerních hodinách. Po čtyřech endech byl stav nečekaně vyrovnaný 2:2. Složité podmínky ještě komplikovala specifika dané dráhy, na které český tým ještě nehrál. V pátém endu se i díky chybám soupeře podařilo uhrát tři body a tím se dostat do výrazného vedení, které čeští reprezentanti již nepustili a zbytek zápasu odehráli bez problémů a nakonec vyhráli 8:2. Tímto výsledkem se tedy spolu s Poláky drží na první příčce B tabulky.

Český ženský tým nastoupil do večerního utkání v dobré náladě a ze začátku se mu dařilo držet si drobný náskok. Jejich turecké soupeřky však neustále dotahovaly, v polovině již byl stav vyrovnaný a zásadním zlomem utkání se stal osmý end, ve kterém Turkyně ukradly dvojku a dostaly se do vedení 7:5. Český tým byl v dalším endu zjevně otřesený a udělal několik chyb. Skvělý kámen skipky Anny Kubeškové nakonec vedl alespoň k zisku jednoho bodu. Do posledního endu tedy hráčky nastoupily s jednobodovým deficitem bez výhody. Tým vycítil nutnost maximální koncentrace a předvedl naprosto perfektní výkon, díky kterému se podařilo ukrást bod a prodloužit zápas o extraend, avšak i dále bez výhody. České reprezentantky předvedly svou sílu a zopakovaly skvělý výkon z předchozího endu, kterým donutily soupeřku do těžkého závěrečného kamene, který se jí nezdařil. Tým Anny Kubeškové tak v nervydrásající koncovce vybojoval vítězství 8:7. Se dvěma výhrami z pěti zápasů se tak umísťuje na průběžné 5. – 7. místo.

V úterý 21. listopadu čeká každý tým jen jeden zápas. Ženy se od 14.00 postaví ruské reprezentaci skipky Sidorové, která je s jedním vítězstvím na předposledním místě tabulky. Muže čeká od 16.00 zápas s Francií, kterou skipuje Eddy Mercier.

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024