ECC 2017 | Den pátý

23. 11. 2017

Rychlý a pohlídaný zápas mužů a boje žen s evropskou špičkou

Ve středu se konaly dva ženské a jeden mužský zápas. Oba týmy již následně čeká jen jeden den základní části ME.

Ženy začay od 9.00 utkáním proti Skotsku. Zápas začal hodně ostře trojkou Skotek, které si silným začátkem vybudovaly náskok, který si již nenechaly vzít. „Neustále jsme vytvářely tlak na soupeřky a nedaly jsme jim mnoho příležitostí. Hrály jsme velmi dobře.“ potvrdila skotská skipka Eve Muirhead, která si zároveň pochvalovala místní led, „Podmínky jsou tady fantastické. Od první hry je tohle pravděpodobně nejlepší led, na kterém jsem kdy hrála Mistrovství Evropy.“ České hráčky nakonec se skotskými profesionálními curlerkami prohrály 4:8.

Od 19 hodin si tým skipky Kubeškové zahrál ještě proti loňským stříbrným hráčkám ze Švédska. Ty zde letos ještě neprohrály a svou přesnou hrou určovaly průběh zápasu. České hráčky se sice snažily najít nějaký recept a usilovně bojovaly, ale proti perfektně hrajícím soupeřkám se jim zvítězit nepodařilo. Velký bodový zisk v prvních čtyřech endech vysvětlila švédská skipka Anna Hasselborg čtením ledu: „Oba týmy se snažily pochopit led a myslím, že nám se to podařilo dřív a díky tomu jsme získaly řadu bodů.“ České hráčky po tomto utkání opět vyjádřily své zklamání z losu, který jim přisoudil lehčí soupeřky na začátek ME, kdy se teprve seznamovaly s místními podmínkami. „Kdybychom hrály takto, tak bychom třeba Maďarky určitě porazily,“ vyjádřila se například česká skipka. Skóre proti Skotsku nakonec dopadlo 4:9 v neprospěch českého týmu, který je kvůli tomu bohužel nebezpečně blízko propadu do kategorie B pro příští rok. Rozhodnou poslední zápasy ve čtvrtek od 14.00, ve kterém se Češkám postaví průběžně druhé Švýcarky hrající s obrovskou podporou fanoušků. Celé kolo zápasů žen bude živě přenášeno na youtube.

Muži dnes hráli od čtyř hodiny proti dánskému týmu, který na ME zatím vyhrál jen jednou. Tým Torkila Svensgaarda ale v zápase udělal mnoho chyb, které ofenzivně hrající Češi opakovaně trestali. Zápas byl velmi rychlý a po šesti endech skončil českým vítězstvím v poměru 8:2. Český tým se nyní porve s Poláky, kteří v turnaji také ještě neprohráli. „My ten tým známe, je to tým, který je dlouhodobě slabší než my. Na druhou stranu tady hraje v obrovském laufu, daří se jim,“ popsal český viceskip Lukáš Klíma a dodal, „Přestože je to tým, na který si věříme – myslím, že jsme s nimi nikdy neprohráli – tak to bude určitě těžké.“ Zápas začíná v 8.00. Vítěz rovnou postoupí do semifinále ME-B, poražený si zahraje se třetím týmem čtvrtfinále.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024