Dvě bronzové medaile

24. 10. 2021

Uplynulý víkend přinesl zisk dvou bronzů ze zahraničních turnajů. V turnaji Světové tour v lotyšském Tukums uspěl reprezentační tým skipky Kubeškové. Cenný kov přiváží také juniorská jednička Dion XX, kterou skipuje Julie Zelingrová.

Ženský reprezentační výběr hrál v Lotyšsku pět zápasů ve skupině. Češky všechny vyhrály kromě vyrovnaného souboje s britským týmem skipky MacDonald. Český tým celou dobu vedl, dokonce šel do posledního endu s výhodou a jednobodovým náskokem. Soupeřkám se však podařilo ukrást bod na extraend a vzápětí ukrást další end na vítězství. Jiné zápasy nebyly tak vyrovnané a Češky čtyřikrát zvítězily (Chmarra 6:2, Szentannai 8:5, Paulaskaite 10:2, Blumberga-Bērziņa 7:4). Tým skipky Kubeškové skončil ve skupině na druhém místě a postoupil do playoff.

Soupeřem ve čtvrtfinále se stal domácí celek skipky Barone, Toto utkání je možné zhlédnout na youtube. Není však žádným tajemstvím, že Češky zvítězily a postoupily do semifinále, kde se utkaly s ruským celkem skipky Rumyantsevy. V tomto souboji se však víc dařilo soupeřkám, které vyhrály a tím poslaly český tým pouze do souboje o bronz. V závěrečném utkání Češky nad Italkou Constantini zvítězily 6:3 a tím si vybojovaly cenný kov.

Celek skipky Kubeškové má od 4. listopadu v plánu turnaj WCT v Tallinnu. Následně bude od 20. listopadu reprezentovat na mistrovství Evropy.

Podrobnější výsledky z Tukums naleznete zde.

 

 

V Norsku se hrál turnaj patřící do Evropské juniorské tour EJCT. Soutěžilo se v dívčí i chlapecké kategorii. Český curling však zastupoval pouze tým Dion XX. Celkem se účastnilo pouze šest dívčích týmů, které se jednou utkaly, na základě čehož se určilo finální pořadí. Playoff se nekonalo. První příčku vyhrála Norka Mesloe se svým týmem, která si z pražského EJCT na začátku října odvezla stříbro. Druhé skončily Švýcarsky (Einspieler). Třetí místo získaly Češky, čímž zopakovaly výsledek z Prahy. V Praze zvítězil tým skipky Henderson, jež však v Norsku skončil až na děleném čtvrtém / pátém místě.

Celkové výsledky naleznete zde.

 

247636689 4274090452688224 7450706328317622902 n

 


Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024