Druhé místo na turnaji WCT pro tým Lukáše Klímy!

28. 1. 2018

27023909 10213118832477257 4662897949155381411 o
© Kirill Akinfeev

Skvělé umístění na turnaji světové série WCT se podařilo při premiéře sestavy Jakub Bareš, Marek Černovský, Jiří Candra (VS), Lukáš Klíma (S). Tento tým na turnaji Moscow Classic postoupil z prvního místa ve skupině do semifinále, v němž porazil mladé Italy skipa Stefana Perruci a tím se dostal do finále. V něm český tým podlehl nizozemskému výběru skipa Jaapa van Dorpa 2:5. Třetí příčku na turnaji získal ruský tým skipa Matveje Vakima.

Výsledky na webu WCT zde.


Rozhovor s českým skipem Lukášem Klímou

Jaké byly podmínky ke hře? 
Hrálo se nám dobře. Jednalo se o open air, takže to samozřejmě nelze srovnávat s podmínkami v hale. Před prvním zápasem při tréninku sněžilo a nebyli jsem schopni dohodit ani peelem za druhou hogline. Obávali jsme se, že to bude špatné, ale pak se to zlepšilo a rychlostně to šlo. Největší výzvou bylo čtení dráhy jak rychlostně, která stopa jak jede, tak směrově. Někde se muselo hrát s protirotací. Byla tam koryta, která když jsi trefil tak to projíždělo vždy stejnou stopou atd. Každá dráha byla jiná, každá měla své speciality. Ale obecně jsme měli zkušený tým, což byl jeden z důvodů proč jsme nakonec dopadli docela dobře.
Byla tam místa, kde to brutálně táhlo na jednu stranu slajdu, takže se nedalo trefit koště. Nebo třeba v jednom zápase hrozně brzdil teflon a skoro se nedalo dojet k hogline; přestože kámen pak už jel, takže led pomalý nebyl.
Šest endů bylo akorát. V té zimě (–7° C) by bylo hrozné kdyby jich bylo víc. Kluci zametali, takže to zvládali jakž takž. Já jsem byl nabalený vším možným. Zima mi byla vždycky až ke konci, ale moc jsem se v těch všech vrstvách nemohl hýbat.

Jste spokojení s druhou příčkou?
Byla tam ruská špička, zahraniční týmy také nebyly úplně špatné, například vítězní Nizozemci patří na turnajích WCT ke špičce. V těch výše popsaných podmínkách jsme mohli dopadnout jakkoliv, takže výsledek je dobrý.
Přemýšleli jsme ale o vítězství, nelze říct, že by nás výsledek překvapil. Spíš jsme teď trochu zklamaní, protože finále bylo vyrovnané a celkové vítězství bylo hodně blízko.

Seděla vám tato sestava?
V sestavě to bylo prima. Všichni se známe a jak už jsem říkal, kluci, co tam se mnou byli, jsou zkušení a šikovní. Poprali se s čtením ledu i technicky, ale do budoucna to neznamená nic. Zatím probíhá sezóna a všichni se soustředíme na své týmy a výsledky. Až pak se případně začnou řešit nějaké změny spojené se začátkem dalšího olympijského cyklu.

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024