Druhá část extraligy

13. 11. 2021

O víkendu i v pondělí 15. listopadu se na Roztylech hraje extraliga MČR mužů a žen. Jedná se o druhý ze tří víkendů základní části.

Ženská a mužská soutěž se hraje stejným systémem. V obou případech soutěží sedm týmů, které se dvakrát vzájemně utkají a nejlepší tři se spolu s minulým mistrem (Liboc 3 respektive Zbraslav Klíma) utkají ve finálovém turnaji o titul mistra ČR a právo reprezentovat na mistrovství Evropy. Poslední tým po základní části rovnou pro příští sezónu sestoupí do 1. ligy, předposlední celek bude hrát baráž o udržení. Oba loňští mistři v této sezóně využili svého práva nehrát základní část extraligy, proto se nyní na ledě potkává vždy jen sedm celků.

Během tohoto víkendu a pondělí se každý den odehrají dvě rundy mužů a dvě rundy žen. Ženy nyní začínají vždy od 8.15 a od 16.30, muži rozehrají zápasy od 12.00 a od 20.15. Během toho se uzavře první kolo vzájemných zápasů a některé týmy se již utkají podruhé. Mezi ženami vede průběžnou tabulku Savona M s bilancí 4:0, neporažená je také Savona H, které má o utkání méně. U mužů se o průběžnou první příčku dělí Kolibris NG a Dion Céline, oba s bilancí 3:1.

Základní část extraligy se uzavře o víkendu 15. a 16. ledna. Finálový turnaj budou hrát obě kategorie souběžně ve dnech 3. až 8. března. Baráže jsou naplánovány na duben.

Fanoušci jsou zváni do haly na Roztylech. Výsledky naleznete na webu vysledky.curling.cz

 

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024