Další velký zahraniční úspěch pro pár Hájková / Paul!

18. 2. 2018

Zuzana Hájková a Tomáš Paul vyhráli turnaj WCT v Tallinnu! V této sezóně je to již jejich druhé prvenství na mezinárodních turnajích mixed doubles. Tento pár zvítězil hned v úvodu sezóny v Oberstdorfu a následně si z Kitzbühelu přivezl bronz. V celosvětovém žebříčku drží česká dvojice dvanáctou příčku, ale zatím do něj nebyl výsledek z Tallinnu započten.

Češi ve finále porazili domácí pár Turmann / Lill poměrně jednoznačně 7:2. Na třetím místě se umístili Švýcaři Gribi / Gribi.

„Jsme rádi, že jsme si tento turnaj vybrali jako poslední velkou akci před Finálovým turnajem mixed doubles,“ sdělila Zuzana Hájková, „užili jsme si točivý a rychlý led, na čemž jsme si natrénovali tu ‚správnou naši hru‘.“

V roztylské hale byly kameny právě nově nabroušeny, tudíž budou víc točit a proto je tallinnský turnaj vítanou přípravou, jak potvrdila Zuzana Hájková. „Je to určitě dobrá zkušenost. Mixed doubles bez točivého ledu nejsou ono. Bohužel je tato disciplína hodně závislá na tom, jak moc jednoduše jsi schopný se dostat za guard.“

Pár Hájková / Paul prohrál v turnaji pouze jediný zápas a to právě proti dvojici Turmann / Lill poměrem 5:10. „Ve finále jsme trochu upravili taktiku tak, aby se neopakovala prohra s estonským týmem ze základní skupiny. Naštěstí to zafungovalo,“ dodala Hájková.

Na domácí scéně si tento pár již vítězstvím v 1. kvalifikačním turnaji zajistil účast ve Finálovém turnaji mixed doubles, který rozhodne o národní reprezentaci na mistrovství světa. Vrchol české sezóny pro smíšené páry se koná ve dnech 2. – 4. března na Roztylech. Hájková s Paulem budou jednoznačně patřit k favoritům.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024