Curling konečně i v Brně

7. 10. 2019

V areálu Nové Zbrojovky byly umístěny dráhy, které město pořídilo pro Olympijský festival a tak díky úsilí brněnských hráčů a za podpory ČSC a města Brna se moravská metropole natrvalo usadila na curlingové mapě. V Brně se již sedmkrát konalo mistrovství ČR mixů, ale dlouhodobé sportoviště doteď neexistovalo. 

 

Lukáš Merta, předseda Curling Brno, z.s. k tomu sdělil: „V těchto dnech postupně dokončujeme instalaci nového curlingového sportoviště v Brně – Židenicích. To finálně nabídne tři curlingové dráhy, zázemí šaten a společenské místnosti. V tuto chvíli jsme dokončili instalaci prvních dvou drah, na třetí se vrhneme co nevidět. Curlingová dráha bude otevřená pro klubové hráče, širokou veřejnost a firmy. Rodiny, skupiny přátel, školy i firemní zákazníky naučíme hrát curling pod vedením instruktorů. Veškeré curlingové vybavení zapůjčíme na místě. Velkou otevírací akci pro veřejnost plánujeme předběžně na konec října. Na akci vám ukážeme, jak hrají curling profesionální hráči, a nabídneme možnost vyzkoušet si curling na vlastní kůži. Jsme nadšení, že po dvaceti letech snah se nám ve spolupráci s městem Brnem daří otevřít první specializované sportoviště pro curling na jihu Moravy.“

Slavnostní otevření je naplánováno na 19. – 20. října. V sobotu bude otevřeno v čase 10 00 – 19 00, v neděli 10 00 – 17 00

Srdečně zveme rodiny, kamarády, školáky, kolegy, sportovce i nesportovce – prostě všechny, kteří se chtějí podívat do nové curlingové haly, vyzkoušet si, jak jezdí kameny a metou košťata, a užít si curlingový víkend v plné parádě. Přidejte se k události na facebooku.

Více informací naleznete na webu curlingbrno.cz

 

První curlingová hala v ČR vznikla v roce 2003 v Praze na Roztylech, následovala ji hala na pražské Zbraslavi a třetí je nyní Brno. Ve výstavbě je hala v Praze na Kateřinkách.

 

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024