Čtyři české páry odjíždějí na WCT turnaj do polské Lodže

9. 11. 2023

WCT Mixed Doubles Lodž 2023

Na dalším turnaji kategorie smíšených dvojic ze série WCT se představí čtyři české týmy. Mezi nimi budou i manželé Paulovi, pro které to bude v letošní sezóně třetí WCT turnaj. V září se v Praze umístili čtvrtí a před dvěma týdny skončili stříbrní za litevským párem v německém Geisingu.

Dalšími Čechy bude dvojice Kristýny Farkové a Davida Jakla, jež si letos zahraje teprve druhý turnaj z této kategorie. Kristýna s Davidem skončilli v Geisingu ve čtvrtfinále, kde byli vyřezeni současnými českými mistry Julií Zelingrovou a Vítem Chabičovským.

Julie si v Lodži zahraje taktéž, tentokrát ale po boku Ondřeje Blahy místo Víta Chabičovského, který  mezitím se svým juniorským týmem hraje Prague Classic v Praze na Roztyleech. Duo Zelingrová/Blaha má příležitost se společně sehrát, jelikož pojede v lednu reprezentovat na mezinárodní olympiádu mládaže YOG 2024 v Jižní Koreji.

Čtvrtým českým párem v Lodži budou Martina Horáková s Tomášem Horákem.

V Polsku se představí také řada kvalitních zahraničních týmů, například domácí pár Walczak/Augustyniak, dva švýcarské týmy, Estonci či litevský pár, který se stal překvapivým vítězem geisinského turnaje a další.

První kolo zápasů začíná ve čtvrtek ve 13:10 a výsledky můžete sledovat online na WCT stránkách.

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Curlingový Kemp TŘESK otevírá přihlašování 12. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024