Čtvrtá párová medaile ze Světové tour v sezóně

27. 1. 2020

Česká dvojice Zuzana Paulová / Tomáš Paul vybojovala bronz na turnaji Světové tour ve švédském Gävle. Tento pár potvrzuje svou formu, kterou hned za týden předvede také v Praze ve finále mistrov­ství ČR.

Paulovi již podruhé vyrazili na Gefle Mixed Doubles Cup, které se hraje ve švédském Gävle. “Byl to náš poslední přípravný turnaj před finále republiky, takže naším primárním cílem nebylo turnaj vyhrát, ale vyzkoušet si kameny a herní postupy, které by měly vést k výhře ve finále příští týden,” prozradila Zuzana Paulová.
 
Češi zahájili turnaj výhrami, následně však těsně podlehli silným párům Heldin / Lindström (6:9) a Palancsa / Kiss (6:7). Kvůli závěrečně výhře nad polskou dvojicí Bylina / Nowakowski (8:3) však Češi skončili s bilancí 3:2 na třetí příčce ve skupině a díky hodnotě DSC postoupili do playoff. Ve čtvrtfinále se Paulovi utkali s olympijskými medailisty Perret / Rios, které překonali 7:6. V semifinále se Češi znova utkali s dvojnásobnými mistry světa Palancsa / Kiss, jimž podlehli 3:7. V souboji o bronz přehráli švýcarský pár Rupp / Wunderlin poměrem 9:4. Zlato si odváží maďarský pár Palancsa / Kiss, stříbro získali Finové Kauste / Kauste.
“Samozřejmě máme radost z bronzu, potvrzuje nám, že letos máme dobrou formu. Tento víkend jsme hráli opravdu dobře, obzvlášť Tomáš měl střeleckou formu. Teď už jen stejný standard hry přenést do dalšího týdne,” uzavřela Paulová.
Paulovi v této sezóně již vybojovali zlato v St. Gallenu, stříbro v Tallinnu a bronz v americkém Charlotte.
 
Finále MČR mixed doubles se koná 1. – 4. února v Praze na Roztylech. Zúčastní se ho šest dvojic a vítěz získá právo reprezentovat na dubnovém mistrovství světa, ze kterého je již možné získat body pro postup na Olympijské hry 2022.
 

 

 

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024