Co nás čeká?

Co nás v curlingu čeká?

Curling má nyní letní přestávku, ale i tak se můžeme těšit na řadu různých aktivit.

 

Letní akce

Street curling, tedy suchá verze curlingu, se přes léto objeví v rámci olympijského festivalu v Brně (23. – 31. července) a následně v Praze (1. – 8. srpna). Poté převezeme street curling do Plzně (21. – 23. srpna), kde bude opět součástí Sportmanie.

 

Součástí olympijského festivalu jsou i příměstské tábory:

https://www.olympijskyfestival.cz/olympijske-tabory

Příměstský olympijský táborDěti tak budou mít jedinečnou příležitost prožít malou olympiádu, kde si budou moci vyzkoušet olympijské i neolympijské sporty, seznámí se se slavnými sportovci, zažijí neopakovatelnou atmosféru a získají analýzu svých sportovních předpokladů. Klidovou část programu zaplní speciálně vytvořená zábavná poznávací zóna věnovaná olympismu a udržitelnosti.

Tábory proběhnou v Olympijských festivalech v termínu od 26. 7. do 30. a od 2. 8. do 6. 8. v Praze i v Brně pro děti od 7 let (včetně) do 15 let.

 

 

 

Chcete se curling naučit?

Ve dnech 27. –  29. srpna se v Praze koná Letní Třesk, tedy tradiční akce pro curlingové začátečníky. Přihlaste se do 13. srpna. Součástí je i školení trenérů II. a III. třídy.

 

Domácí soutěže

Úvodní soutěží MČR mixed doubles bude 1. kvalifikační turnaj ve dnech 25. –  27. září. První kolo extraligy mužů a žen je naplánováno na víkend 23. –  24. října. Další soutěže najdete v kalendáři.

Praha bude 1. – 3. října hostit turnaj mezinárodní juniorské tour EJCT. Ve dnech 4. – 7. listopadu se hraje vrchol sezóny – turnaj Prague Classic – který je jako jediný mužský turnaj ve střední Evropě součástí Světové curlingové tour WCT.

 

Reprezentace

První akcí české reprezentace bude 1. –  16. řína olympijská předkvalifikace (preOQE). Tým Lukáše Klímy v ní začne bojovat o postup na olympijské hry. O postupu na OH si můžete přečíst podrobnosti zde. PreOQE se hraje v Turecku.

V listopadu se v Norsku koná mistrovství Evropy mužů a žen.

V prosinci se ženská (a po postupu z preOQE snad i mužská) reprezentace zúčastní olympijské kvalifikace OQE.

 

Partneři českého curlingu

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024