Co nás čeká?

Co nás v curlingu čeká?

Curling má nyní letní přestávku, ale i tak se můžeme těšit na řadu různých aktivit.

 

Letní akce

Street curling, tedy suchá verze curlingu, se přes léto objeví v rámci olympijského festivalu v Brně (23. – 31. července) a následně v Praze (1. – 8. srpna). Poté převezeme street curling do Plzně (21. – 23. srpna), kde bude opět součástí Sportmanie.

 

Součástí olympijského festivalu jsou i příměstské tábory:

https://www.olympijskyfestival.cz/olympijske-tabory

Příměstský olympijský táborDěti tak budou mít jedinečnou příležitost prožít malou olympiádu, kde si budou moci vyzkoušet olympijské i neolympijské sporty, seznámí se se slavnými sportovci, zažijí neopakovatelnou atmosféru a získají analýzu svých sportovních předpokladů. Klidovou část programu zaplní speciálně vytvořená zábavná poznávací zóna věnovaná olympismu a udržitelnosti.

Tábory proběhnou v Olympijských festivalech v termínu od 26. 7. do 30. a od 2. 8. do 6. 8. v Praze i v Brně pro děti od 7 let (včetně) do 15 let.

 

 

 

Chcete se curling naučit?

Ve dnech 27. –  29. srpna se v Praze koná Letní Třesk, tedy tradiční akce pro curlingové začátečníky. Přihlaste se do 13. srpna. Součástí je i školení trenérů II. a III. třídy.

 

Domácí soutěže

Úvodní soutěží MČR mixed doubles bude 1. kvalifikační turnaj ve dnech 25. –  27. září. První kolo extraligy mužů a žen je naplánováno na víkend 23. –  24. října. Další soutěže najdete v kalendáři.

Praha bude 1. – 3. října hostit turnaj mezinárodní juniorské tour EJCT. Ve dnech 4. – 7. listopadu se hraje vrchol sezóny – turnaj Prague Classic – který je jako jediný mužský turnaj ve střední Evropě součástí Světové curlingové tour WCT.

 

Reprezentace

První akcí české reprezentace bude 1. –  16. řína olympijská předkvalifikace (preOQE). Tým Lukáše Klímy v ní začne bojovat o postup na olympijské hry. O postupu na OH si můžete přečíst podrobnosti zde. PreOQE se hraje v Turecku.

V listopadu se v Norsku koná mistrovství Evropy mužů a žen.

V prosinci se ženská (a po postupu z preOQE snad i mužská) reprezentace zúčastní olympijské kvalifikace OQE.

 

Partneři českého curlingu

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024