Čeští muži překonali Nizozemce a postupují do play off!

9. 12. 2017

Poslední zápas základní části Olympijské kvalifikace čekal tým Jiřího Snítila v sobotu od 13.30 proti Nizozemsku. Pro soupeře to byl již jen zápas o čest, jelikož se umístili na poslední příčce, pro české reprezentanty to byl ovšem zásadní zápas, protože možnost postupu do play-off při dobré souhře okolností stále ještě žila.

IMG 5110

Matematika byla jasná, k postupu byla potřeba česká a ruská výhra. Rusové ovšem podobně jako Nizozemci nehráli o nic, zatímco jejich soupeř z Číny o všechno, tedy postup do závěrečné vyřazovací části.

Češi začali utkání proti mladému soupeři dvojkou, protihráče vzápětí donutili do jedničky. Po nulovém endu sice Nizozemci jeden bod ukradli, ale Češi skórovali dvojkou a o přestávce byl stav 4:2. V šestém endu lepší hrou donutili soupeře opět k zisku jen jediného bodu a následně ve výhodě uhráli trojku a tím získali čtyřbodový náskok. Ten si jednoznačně přesnější hrou udrželi až do konce a zvítězili 8:4.

Pak museli Češi zhruba dvacet minut čekat na výsledek zápasu Rusko – Čína. Domácí publikum bouřlivě podporovalo Rusy a ty se jim odměnili výhrou. Díky tomu si čeští reprezentanti zachovali šanci na postup na olympiádu a kvalifikovali se do vyřazovací části ze třetího místa. Italové a Dánové se utkají o první letenku na olympijské hry do Jižní Korey. Celek, který prohraje, se s Čechy porve o druhé postupové místo v neděli od 16.00. Právě na tohle utkání mají čeští reprezentanti hořké vzpomínky z Olympijské kvalifikace 2013, ale spolu se skipem Jiřím Snítilem pevně věříme, že přísloví „Do třetice všeho dobrého“ bude platit i české reprezentanty.

Rozhovor s Jiřím Snítilem, bezprostředně po utkání.

O prvních dojmech: “Nemám slov. Paráda, byl to naprosto úžasný zážitek vyhrát doma před plnou halou. Nikdy jsem to nezažil a jsem z toho úplně dojatý. A navíc je to vlastně naše třetí olympijská šance. Tak snad bude platit do třetice všeho dobrého.”

O dnešní zápase: “Včera jsme měli po prohře tým mítink a dostali jsme hrozně za vyučenou. Až jsem si říkal, že se na to vykašlu, že dvacet let hraju curling a stejně jsem ho nepochopil. Ale očividně taktika trenérů velmi dobře zafunovala, dnes jsme hráli narozdíl od včerejška moc pěkně. Doufám, že se náš výkon zítra nepropadne oproti tomu, jak jsme hráli včera proti Číně nebo dneska proti Holandsku.”

O tom, co se dělo po výhře (že museli čekat na výhru Rusů): “Když jsme dohráli, tak jsem vůbec nebyl nervózní, vůbec jsem jejich zápas neřešil, protože jsem byl pln emocí z našeho zápasu. Pak jsem viděl, že se to pro nás vyvíjí dobře, ale nervózní jsem nebyl. Upřímně byl zklamaný, kdyby to nevyšlo.”

O výhodě postupu ze třetího místa: “Z minulé kvalifikace víme, že prohrát první zápas a být úplný kousíček od olympiády, a najednou mít před sebou další celý zápas proti někomu, kdo je odpočatý, je hrozně těžké. Navíc je tam strašně málo času na regeneraci a je to i psychicky těžké. Proto mi vlastně připadá lepší si odpočinout a nastoupit až odpoledne, myslím, že to spíš pracuje pro nás.

O potenciálním soupeři: “Pokud bych si mohl vybírat, tak bych určitě chtěl hrát proti Italům. Dánové mají lepší tým.“

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024