Češky nakonec nastoupí na mistrovství světa!

12. 3. 2022

Kvůli vyloučení Ruska z WCF nesmí žádné jejich týmy nastoupit na curlingových šampionátech. Uvolněné místo na MS žen nakonec využijí Češky. ČR bude reprezentovat tým skipky Baudyšové, který je čerstvým mistrem ČR.

Kvůli ruskému napadení Ukrajiny bylo Rusko mnoha způsoby potrestáno. Jedním z nich je i dočasné vyloučení Ruské curlingové federace ze Světové curlingové federace, kvůli čemuž se ruští i „ruští“ curleři nesmí zúčastnit světových curlingových šampionátů ve zbytku sezóny (uvozovky kvůli dopingovému trestu, kvůli kterému se v mnoha sportech vytváří pofidérní názvy typu „sportovci z Ruska“).

Vyloučením ruského týmu (případných obhájkyň stříbra) se uvolnilo místo ve startovním poli. Světová federace oslovila další země až se dostala k ČR. Český svaz curlingu tuto nabídku přijal a do Kanady prakticky za týden pošle svou reprezentaci. Český dres bude nosit tým Liboc 3 skipky Alžběty Baudyšové, který před týdnem získal zlato v mistrovství ČR.

Mistrovství světa žen se hraje 19. – 27. března na západě Kanady. Více informací o šampionátu bude doplněno na webu curling.cz/wwcc2022.

Češky skončily na MS vloni dvanácté, historickým úspěchem je šesté místo z roku 2018.

 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024