České týmy zabojují v Estonsku a Švýcarsku

2. 11. 2017

I tento víkend se některé české týmy vydávají do zahraničí porovnat své schopnosti se zahraniční konkurencí. Ženský tým Zbraslav W míří do Tallinu a mužský celek Tabery–Zbraslav jede do švýcarské metropole.

 

CCT Tallinn Ladies International

Tým Zbraslav W skipky Lindy Klímové jede tento víkend do Estonska na turnaj série CCT Challenger. Český extraligový tým se tam popere s řadou úspěšných zahraničních týmů. Například finský tým skipuje Oona Kauste, která má bronz z Mistrovství Evropy 2015 a věnuje se také kategorii mixed doubles, ve které na jaře 2017 na Mistrovství světa vybojovala 7. místo. Domácí Maria Turmann se dostala na 6. příčku na MS mixed doubles 2016. Přijede také Claire Hamilton, která v pozici jedničky v týmu Eve Muirhead získala bronz na OH 2014 a zlato na Mistrovství světa a zde se představí se svým novým týmem.

Turnaj se hraje ve třech skupinách po pěti týmech. Osm nejlepších celků postoupí do vyřazovacích bojů.

První zápas českého týmu začíná v pátek ve 13.15 proti polskému týmu z Lodže, který skipuje Maria Szeliga-Frynia.

Rozpis a průběžné výsledky zde

 

Grand Prix Bern

Současná česká dvojka mezi muži – tým Tabery—Zbraslav – porovná své síly s evropskými týmy na turnaji v Bernu. Mezi soupeři se objeví například italský výběr (skip Retornaz) nebo německá reprezentace skipa Baumanna. Oba zmíněné týmy se představí i na Mistrovství Evropy (17. – 25. listopadu) a následně na světové Olympijské kvalifikaci v Plzni (5. – 10. prosince). V Bernu budou dále hrát týmy z Rakouska, Španělska, Lotyšska a řada domácích. Celkem se účastní 24 týmů.

Turnaj se hraje systémem 3KO, což znamená, že tým po třech porážkách vypadává z turnaje a do té doby postupuje dál.

První zápas čeká tým Kryštofa Taberyho v pátek od 10.00 proti mladému švýcarskému týmu, který skipuje Jan Hess (6. na Mistrovství světa juniorů).

Rozpis turnaje

Průběžné výsledky zde

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024