České týmy na turnajích v Alpách

19. 10. 2017

I tento víkend stráví některé z nejlepších českých týmů na turnajích v zahraničí. Skipové Snítil a Šik odjeli do Švýcarska na turnaj Curling Masters. Pár Hájková / Paul vyrazil do Rakouska na turnaj Austrian Mixed Doubles Cup.

Curling Masters Champéry

Tento turnaj je, stejně jako ostatní v curlingové tour (CCT), obsazený skvělými týmy a oba české celky jsou tak ve skvělé společnosti. Účastní se například mistr světa a loňský vítěz tohoto turnaje Niklas Edin nebo předloňský vítěz a stříbrný olympionik Tom Brewster a mnoho dalších. Turnaj se koná ve stejné hale, kde minulý týden český mixový tým vybojoval skvělé bronzové místo na Mistrovství světa.

Curling Masters se hraje ve čtyřech skupinách po šesti. V základní části se hraje ve skupinách systémem „každý s každým“ a poté nejlepší dva postupují do vyřazovací části.

Oba české týmy čekají úvodní zápasy již ve čtvrtek večer. Tým Jiřího Snítila vyzve od 18.00 lotyšského soupeře (skip Kārlis Smilga), Davidu Šikovi se od 20.00 postaví Švýcar Lottenbach.

Rozpis zápasů (pdf)

Průběžné výsledky

Živý přenos

Jisté je, že bude k dispozici živý přenos zápasu Snítil – Mouat v pátek od 13 hodin! (odkaz zde). Seznam dalších sledovaných zápasů zde.

 

WCT Austrian MD Cup 2017

Turnaj kategorie mixed doubles se koná v tyrolském Kitzbühelu. Z českých týmů se ho zúčastní pár Zuzana Hájková / Tomáš Paul (kteří si nedávným vítězstvím v domácí soutěži zajistili účast v českém finálovém turnaji).

Rakouský pohár se hraje ve čtyřech skupinách po čtyřech, systém „každý s každým“ a dva nejlepší týmy pokračují do vyřazovacích bojů.

Úvodní zápas českého páru se koná v pátek od 12.15 proti německé dvojici Mayrhans / Kapp.

Rozpis turnaje (pdf)

Průběžné výsledky

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024