České reprezentační týmy zahájily sezónu úspěšně!

5. 9. 2017

Obě české reprezentace se o uplynulém víkendu (1. – 3.9.) zúčastnily turnajů prestižní světové série WCT. A oba se mezi elitními soupeři vůbec neztratily!

Ženský tým ve složení Anna Kubešková, Alžběta Baudyšová, Tereza Plíšková, Klára Svatoňová a Ežen Kolčevská odletěl do Kanady, kde odehrály turnaj Stu Sells Tankard. Hned při své premiérové účasti na zámořském podniku WCF se dokázály probojovat do čtvrtfinále, kde sice podlehly švédskému týmu Hasselborg, vícemistryním Evropy 2016, ale prokázaly tak svojí příslušnost ke světové špičce. Zaznamenaly tak parádní vstup do sezóny, což je skvělou zprávou (nejen) vzhledem k prosincové olympijské kvalifikaci, kde patří k největším favoritkám.

„Překonaly jsme naše očekávání. Dostaly jsme se do čtvrtfinále nejspíš nejlepšího turnaje, na kterém jsme kdy byly. Měly jsme možnost zahrát si se třemi týmy, které se dostaly do semi a byly to jediné týmy, které nás porazily. Výsledek považujeme za úspěch,“ řekla po turnaji česká skipka Anna Kubešková.

Schopnosti mužské reprezentace (Jiří Snítil, Lukáš Klíma, Martin Snítil a Jindřich Kitzberger) prověřil turnaj Baden Masters. Muži se ve Švýcarsku také neztratili, připsali si dvě výhry a dvě porážky a obsadili ve skupině třetí místo – první nepostupové místo do čtvrtfinále.

Ženy ještě odehrají další turnaj v Kanadě a pak už se oba české týmy představí v Praze na Kolibris cupu (21. – 24.9.)

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024